Законопроект про інфраструктуру геопросторових даних, розроблений Державним агентством земельних ресурсів України, надійде на розгляд Верховної Ради до кінця осені. Про це у своїй статті для "Дзеркала тижня. Україна" повідомив глава агентства Сергій Тимченко.
"В квітні 2013 року ми розпочали роботу над проектом, покликаним повністю змінити звичне уявлення українців про управління ресурсами країни - національною інфраструктурою геопросторових даних. Це унікальний за своєю ефективністю інструмент, який дає серйозні перспективи для розвитку нашої економіки та залучення інвестицій в різні галузі. Маючи геопросторову систему кадастру, ми почали накладати на нашу електронну карту інші інформаційні шари з точною прив'язкою до координат і місцевості: лісові та водні об'єкти, будівлі і споруди з їх планами, підземні та наземні комунікації, мережі, дороги та їх детальні характеристики, об'єкти інфраструктури і багато іншого", - йдеться в статті.
Автор зазначив, що в якості основи для пілотного проекту був узятий Фастівський район Київської області. "У тісній співпраці з місцевою владою ми зібрали і перевели в електронний вигляд максимально можливу кількість інформації про всі ресурси, що знаходяться на його території, отримавши таким чином 22 тематичних набору даних з більш ніж 200 інформаційними шарами. З допомогою спеціально розробленого програмного забезпечення всі вони були накладені на електронну карту та ув'язані між собою. І це не тільки детальна фактична інформація про інфраструктуру та комунікації району - аж до відображення кожної водопровідної труби з усіма специфікаціями, кожного світлофора, кожного будинку адресної прив'язки всіх видів установ, земельних, водних ресурсів, лесофонда, ґрунтів, надр і рельєфів, логістичних маршрутів, різноманітних технічних і статистичних даних. У перспективі це також і зручний інструмент для моделювання ситуацій, що вкрай важливо для запобігання стихійних лих і техногенних катастроф", - підкреслив Тимченко.
За його словами, передбачається, що частина інформації буде публічною, деяку можна буде придбати за гроші, а все інше - у розпорядженні галузевих фахівців, міністерств і відомств.
Посадовець зазначив також, що вкрай важлива підготовка моделі розподілу галузевих баз даних, щоб зміни в них відбивалися в онлайн-режимі. "Наприклад, якщо будинок потрапив під знос, і це відображено в документації профільних відомств, на карті це також повинно бути видно. Як це зробити? Основна ідея виглядає так: ми не маємо наміру збирати бази у себе на серверах. Бази різних міністерств і відомств, як і раніше залишаються в їх повному управлінні. Але все геопросторові бази даних країни необхідно перевести в електронний вигляд, єдиний формат, інтегрувати між собою і прив'язати до карти. Коли відвідувач системи формує запит, система просто затягує необхідну актуальну інформацію з різних баз", - йдеться в матеріалі.
За словами Тимченка, в жовтні агентство планує показати результати Фастівського пілотного проекту широкої громадськості, а до кінця осені внести в парламент розроблений законопроект про інфраструктурі геопросторових даних.
Докладніше читайте в статті "Земельні відносини: через інновації до порядку" в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn
Читайте також:
Спрощено порядок реєстрації прав на землю
Дозвіл на перепланування житлових будинків пропонують скасувати