Західні ЗМІ про вигадки РФ про "диверсантів": Україна може опинитися на війні на два фронти

Поділитися
Західні ЗМІ про вигадки РФ про "диверсантів": Україна може опинитися на війні на два фронти Кремль може відкрити другий фронт проти України заради перемоги на виборах. © Полк "Азов"/Facebook
Західні оглядачі пишуть, що російському президенту вигідне відкриття нового фронту війни проти України.

Звинувачення України в підготовці "терактів" і розповіді про нібито сутички з "українськими диверсантами", які пролунали з Москви, дуже тривожні. Вони можуть стати передвісником нового спалаху російської війни проти України.

Про це пише The Times. При цьому видання звертає увагу на те, що Росія не представила жодних доказів своїх обвинувачень. Не було ні відео, ні фото вигаданих Москвою "боїв" з українськими військовими. Якби така сутичка дійсно відбулася, вона була би першою на Кримському півострові з березня 2014 року, коли російські війська його окупували.

Видання нагадує, що російські обвинувачення на адресу України прозвучали після того, як кримськотатарські активісти повідомили про те, що російські військові розгорнули контрольно-пропускні пункти на півострові. Крім того, були численні повідомлення про те, що армія РФ перекидає важке озброєння на північ Криму до адміністративного кордону з материковою Україною.

Видання The Guardian, сьогодні пише, що звинувачуючи Україну в "тероризмі", Володимир Путін піднімає ставки на війні. Жорсткі заяви російського президента і ФСБ прозвучали на тлі посилення кровопролиття в Донбасі. Проросійські сили атакують українських військових щоденно, завдаючи їм поранень і навіть втрат.

Видання Financial Times побоюється, що Кремль може втягнути Україну у війну на два фронти, почавши наступ з території Криму. Видання також підкреслює, що російські війська і терористи постійно порушують Мінські угоди, влаштовуючи напади на українських солдатів. Експерти кажуть, що структура документу, умови якого повинні допомогти закінчити війну, сформована так, що Москві дуже легко зосереджувати увагу на тому, що не виконав Київ.

"Мінські угоди розроблені так, що Росія може звинувачувати Україну у невиконанні політичних умов, і тоді ти не помічаєш, що саме Росія і підігріває цей конфлікт", - сказав виданню неназваний європейських дипломат, який працює в Москві.

The Economist акцентує увагу на те, що Путін відмовився брати участь у зустрічі "Нормандського формату". На думку видання, таким чином, створивши напругу в Криму і погрожуючи Україні новим фронтом війни, російський президент намагається тиснути на лідера США Барака Обаму.

Останній дав чітко зрозуміти, що хотів би добитися прогресу у завершенні війни в Донбасі до кінця свого президентства. Відмовляючись від дипломатичного діалогу, Путін намагається змусити Обаму погодитися на нові "торги" в стилі Ялтинського саміту після Другої світової війни, і поділити Європу на так звані "сфери впливу".

У свою чергу експерт Atlantic Council Андерс Аслунд припускає, що російський президент обрав Україну жертвою своєї нової військової авантюри через наближення виборів Держдуми. Йому потрібна "маленька переможна війна", щоб згуртувати росіян навколо себе і своєї політичної партії.

"Він сфабрикував виправдання для війни, що дуже нагадує провокацію нацистів у Глівіце в 1939 році, з чого почалася атака проти Польщі. Зважаючи на те, де зараз розташовані російські війська, вірогідно, що Кремль хоче пробити суходільний міст від Маріуполя до Криму, оскільки він так і не зміг збудувати міст через Керченську протоку", - вважає Аслунд.

Тим часом, Die Zeit пише, що безсоромність, з якою Кремль звинувачує Україну в "терорі", при цьому утримуючи анексовану частину цієї країни, багато про що говорить. Пересування російських військ на українському кордоні триває вже досить довго. І час, обраний Путіним, теж з ряду його методів - здивувати Захід в період літніх відпусток і великих подій.

"Настав час, щоб Захід, нарешті, прокинувся від свого безумства, відійшов від лінії домовленостей Путіна, який посилає чіткий сигнал, що він може піти на нову агресію проти України. Україна повинна отримати повну підтримку Заходу на всіх рівнях, і необхідно проводити більш жорстку дипломатію, а також піднімати питання про ефективне озброєння і підготовку української армії", - йдеться в статті.

10 серпня ФСБ РФ заявила про нібито запобігання 8 серпня терактів в Криму, звинувативши у їх підготовці Головне управління розвідки Міністерства оборони України. Як наголошується в повідомленні російського відомства, в результаті проведених оперативно-розшукових заходів у ніч з шостого на сьоме серпня 2016 року в районі міста Армянська Республіки Крим була виявлена група диверсантів. В результаті вогневого контакту загинули двоє співробітників ФСБ Росії.

У зв'язку з цим президент РФ Володимир Путін заявив, що Київ не шукає шляхів переговорів, а переходить до терору. Крім того, він заявив, що "звичайно, в цих умовах зустрічатися в нормандському форматі, тим більше в Китаї, безглуздо".

У свою чергу президент України Петро Порошенко назвав звинувачення з боку Росії в тероризмі України в окупованому Криму безглуздими і цинічними. На думку глави держави, "ці фантазії - лише привід для чергових військових погроз на адресу України".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі