Про це виданню "Історична правда" повідомив історик, пост-докторант Лундського університету (Швеція) Пер Андерс Рудлінг, чия стаття "Війна або військова злочинність?" розміщена у брошурі Колесніченка "Війна або військова злочинність".
"Минулого разу, коли пан Колесніченко передруковував наші (Пера Рудлінга, Тімоті Снайдера і Гжегожа Россолінського-Лібе) статті, він попросив дозволу на передрук", - розповів Рудлінг.
"Ніхто з нас не погодився, ніхто не дозволяв йому експлуатувати наші роботи, але він все одно надрукував. Цього разу ніхто навіть не запитав дозволу", - додав історик.
"Я не підтримую і не схвалюю ані Колесніченка, ані нинішній напівавторитарний режим Януковича. І не менш критично ставлюся до їхньої політики інструменталізації (використання в політичних інтересах) трагічного минулого, ніж до такої інструменталізації за Ющенка", - сказав Рудлінг.
Історик підкреслив, що Колесніченко порушив авторські права, і вже не вперше: "Не хочу мати ніякого стосунку до його видання і не хочу мати з ним нічого спільного".
Відреагував і Джон Пол Хімка (професор історії Східної Європи канадського Університету Альберти), чию статтю Колесніченко теж без дозволу передрукував у своїй брошурі.
"Колесніченко з Партії регіонів передрукував одну з моїх статей, для того, щоб використовувати її у пропагандистській війні. Він зробив це, не маючи мого дозволу, крім того, раніше я відмовляв йому в дозволі на передрук будь-якого з моїх творів", - написав Хімка на своїй фейсбук-сторінці.
Як відомо, у травні 2012 року професор Єльського університету (США) Тімоті Снайдер заявив про порушення своїх авторських прав з боку Колесніченка, вимагав вибачень і знищення всіх паперових та електронних копій попередньої брошури Колесніченка. !zn