Загальна мобілізація: коли має бути розроблена процедура взяття на облік тих, хто виїхав з країни

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Загальна мобілізація: коли має бути розроблена процедура взяття на облік тих, хто виїхав з країни © Мінінфраструктури України
Зараз цей процес тільки розпочато.

Через повномасштабне вторгнення РФ в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. В цей час повістки отримують військовозобов'язані чоловіки віком вд 18 до 60 років.

В кінці 2022 року Кабмін затвердив нові правила військового обліку в Україні, прийнявши постанову №1487. Згідно з ними військовозобов'язаних чоловіків зобов’язують повертатися з-за кордону, якщо вони не мають відстрочки, а також регулярно особисто подавати свої облікові дані в ТЦК. Також відтепер дипустанови будуть вести військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які перебувають на тимчасовому консульському обліку, за списком.

Юрист-волонтер Гарячої лінії Асоціації правників України з питань, пов'язаних з військовою агресією, її наслідками та воєнним станом, помічник адвоката АО «ЮК «АРЕС» Євгеній Промський у ексклюзивному коментарі ZN.UA розповів, хто має розробити процедуру взяття на військовий облік тих, хто виїхав за кордон та коли варто на неї чекати.

«Постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487 затверджено Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.       

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487 зазначено, що відповідно до частини п’ятої статті 33 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” Кабінет Міністрів України постановляє: Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади протягом шести місяців з дня набрання чинності цією постановою здійснити перегляд і приведення своїх нормативно-правових актів у відповідність з цією постановою.

Таким чином, процедура взяття на військовий облік тих, хто виїхав за кордон, має бути розроблена протягом 6 місяців починаючи з 05.01.2023».

Нагадаємо, чи може українець-студент іноземного вишу повернутися до України, а потім знову виїхати за кордон.

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі