Загострення в зоні ООС: двоє українських бійців загинули, ще двох поранено

Поділитися
Загострення в зоні ООС: двоє українських бійців загинули, ще двох поранено З початку доби в Об'єднаних сил двоє "двухсотих" і двоє "трьохсотих" © Командування Сил спеціальних операцій ЗСУ
Окупанти накрили позиції Збройних сил України мінометним вогнем.

У ході бойових дій в зоні проведення операції Об'єднаних сил у неділю, 26 січня, загинули двоє українських військовослужбовців, ще двоє бійці отримали бойові травми. Бойовики російсько-окупаційних формувань посилили обстріли українських позицій, активно застосовуючи важкі міномети. З початку доби противник 12 разів порушив режим припинення вогню, повідомляє прес-центр штабу ООС.

Сім обстрілі вбуло зафіксовано в зоні відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Схід", п'ять – у зоні відповідальності ОТУ "Північ".

Позиції ЗСУ поблизу Лебединського на Донеччині окупанти накрили мінометним вогнем, випустивши три міни калібру 82 міліметри, а також обстріляли з гранатометів, озброєння бойової машини піхоти і стрілецької зброї.

По Красногорівці противник вісім разів вистрілив зі станкового протитанкового гранатомета.

Поблизу Гнутового були зафіксовані ворожі провокації із застосуванням гранатометів і стрілецької зброї. Проти захисників Новогригорівки бойовики задіяли великокаліберні кулемети і стрілецьку зброю. По Старогнатівці окупанти двічі відкривали вогонь з великокаліберних кулеметів.

Оріхове на Луганщині двічі зазнало гранатометних і мінометних обстрілів: противник випустив по українських позиціях три 120-мм і чотири 82-мм міни.

По Новотошківському бойовики випустили вісім, по Кримському – три мінометних міни калібру 120 міліметрів.

Під час мінометного обстрілу один український військовослужбовець загинув, один – отримав бойову травму.

Ще один боєць загинув і один отримав мінно-вибухову травму внаслідок підриву на невстановленому вибуховому пристрої.

У штабі запевнили, що на ділянках розведення в районі Станиці Луганської, Золотого і Богданівки підтримувався режим тиші.

Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі.

Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ і продовження розмінування.

Однак на останньому в 2019 році засіданні ТКГ сторони не домовилися про дату чергового перемир'я. Натомість ТКГ підтвердила прихильність оголошеному ще в липні "хлібному перемир'ю" за час якого в зоні ООС загинули 52 українських військовослужбовців і один мирний мешканець.

26 червня, ще до узгодження "перемир'я",українські підрозділи під контролем ОБСЄ були відведені від Станиці Луганської. Однак після відведення військ вогнева активність окупантів в зоні ООС лише посилилася. Тим не менш, 1 жовтня Володимир Зеленський повідомив про погодження так званої "формули Штайнмаєра" й анонсував виведення українських військ із Золотого і Петрівського.

З 29 по 31 жовтня тривало відведення ЗСУ від Золотого на Луганщині, 9-11 листопада відбулося розведення в районі Богданівки і Петрівського на Донеччині.

Детальніше про виведення підрозділів Об'єднаних сил з займаних позицій і прогнозовані наслідки цього кроку читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведеннням?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі