За три роки Україна отримала близько трьох млрд гривень військової допомоги

Поділитися
За три роки Україна отримала близько трьох млрд гривень військової допомоги У Міноборони розповіли про масштаби військової допомоги Україні © Міністерство оборони України / Facebook
З 2014 року країни світу постачали Україні зброю, техніку, обмундирування і медичне обладнання, необхідні для протидії російській агресії.

Збройні сили України за три роки отримали від різних країн світу матеріально-технічну допомогу на суму близько трьох мільярдів гривень, повідомили в МОУ у відповідь на запит "Тижня". Допомога виділялася Україні з 2014 по 2016 роки.

США надали Україні: лазерну систему імітації тактичних дій MILES, медичне обладнання і аптечки, обладнання для розмінування, прилади нічного бачення і тепловізори, бронежилети, індивідуальне спорядження, обмундирування і кевларові шоломи, радіолокаційні станції контрбатарейної боротьби, автомобілі підвищеної прохідності HMMWV.

Канада надала Україні: обладнання для розмінування, прилади нічного бачення, бронежилети, індивідуальне спорядження, обмундирування і кевларові шоломи.

Польща надала Україні: медичне обладнання, а також індивідуальне спорядження і обмундирування.

Велика Британія надала Україні: аптечки, прилади нічного бачення і тепловізори, бронежилети, індивідуальне спорядження, обмундирування і кевларові шоломи, а також військові ноутбуки.

Австралія допомогла Україні обмундируванням; Словаччина – електрогенераторами, медичним обладнанням, індивідуальним спорядженням і обмундируванням; Франція – бронежилетами та медичним обладнанням.

Китай надав Україні медичне обладнання; Туреччина – індивідуальне спорядження і обмундирування, а також медичне обладнання; Нідерланди – електрогенератори, індивідуальне спорядження і обмундирування.

Від Іспанії українська армія отримала бронежилети і кевларові шоломи; від Чехії і Албанії - індивідуальне спорядження і обмундирування; від Литви – медичне обладнання та обмундирування.

Норвегія, Латвія, Японія і Данія допомогли Україні медичним обладнанням.

Допомогу також надавала і низка інших країн, однак у Міністерстві оборони повідомили про те, що не можуть надати всю інформацію про матеріально-технічну допомогу Україні, так як вона є конфіденційною і не підлягає оприлюдненню.

Нагадаємо, 22 січня Міністр оборони України Степан Полторак закликав президента США Дональда Трампа продовжити надання політичної і військової допомоги Україні. Полторак підкреслив важливість збереження західних санкцій щодо Росії, так як "це один з найважливіших аспектів для стримування подальшої ескалації з боку президента Володимира Путіна".

За словами військового чиновника, допомогу Україні надають 18 країн, в тому числі США, Велика Британія, Канада і Литва. З 2014 року вартість військової допомоги США Україні склала понад 1,3 мільярда доларів з урахуванням вартості навчань та обладнання.

У грудні Конгрес США схвалив бюджет Пентагону на 2017 рік, що передбачає виділення 350 мільйонів доларів військової допомоги Україні, що на 50 мільйонів більше, ніж в 2016 році.

Документ передбачає надання Україні летальної зброї, а також розширення військової допомоги за рахунок поставок засобів технічної підтримки для розробки цілісної системи моніторингу державного кордону України і допомоги у підготовці штабних офіцерів і вищого військового командування Збройних сил України.

Нагадаємо, 22 вересня палата представників Конгресу США одноголосно схвалила закон H. R. 5094 про підтримку стабільності та демократії в Україні, положення якого передбачають, серед іншого, можливість передачі Україні летальних оборонних систем озброєнь.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі