Станом на 23 вересня, практично всі області України перебувають в "жовтій" зоні адаптивного карантину.
При цьому Київ і ще вісім областей відповідають за показниками "помаранчевої" зоні карантину, повідомляє Міністерство охорони здоров'я.
Згідно зі статистикою міністерства, до "помаранчевої" зоні можуть бути віднесені області:
- Дніпропетровська,
- Донецька,
- Київська,
- Луганська,
- Миколаївська,
- Харківська,
- Херсонська,
- Черкаська.
У перерахованих областях перевищено показник динаміки рівня госпіталізацій, який повинен бути на рівні не більше 50%.
Найвищий показник у Черкаській області - 144,4%.
Рівень захворюваності (норма менше ніж 75 на 100 тисяч населення) не перевищено лише в Закарпатській (44) і Кіровоградській (35) областях.
Станом на 23 вересня в країні 7 866 нових випадків COVID-19, повідомили в Telegram-каналі Міністерства охорони здоров'я. За добу від 2 070 осіб госпіталізовано, 2 305 осіб одужали, 123 - померли від ускладнень.
За добу методом ПЛР протестували 41 625 осіб, методом ІФА - 9 742 особи, експрес-тестами - 33 568 осіб.
За весь час пандемії в Україні коронавірусом захворіли 2 370 425 осіб, видужали - 2 233 573 особи, летальних випадків - 55 056.
З 23 вересня Україна перейшла в жовту зону карантину. У всіх регіонах будуть діяти нові правила карантину. Зміни торкнутися роботи громадських закладів в "жовтій" і "червоної" зони та дії COVID-сертифікатів для вакцинованих. При цьому МОЗ має намір ввести обов'язкову вакцинацію проти COVID-19 для представників деяких професій.
Нещодавно чиновники запропонували батькам контролювати питання вакцинації вчителів. Звичайно, вакцинація важлива, і не тільки вчителів. Але саме в школах — чи достатньо цього, щоб захистити дітей від коронавірусу? Що думають про це самі педагоги? Читайте в матеріалі вчителя Михайла Девдера "Чи врятують вчителі українців від коронавірусу?" в ZN.UA.