За півтора року "Трейд Коммодити" виграла тендерів майже на 5 млрд гривень

Поділитися
За півтора року НАБУ розслідує розтрату 149 млн гривень при закупівлі пального для Міноборони © Міністерство оборони України
За словами Найєма і Лещенко, компанію контролює бізнес-партнер Грановського.

Компанія "Трейд Коммодіті", яка, ймовірно, фігурує в схемах закупівлі палива для Міністерства оборони за завищеними цінами, розслідуванням яких займається НАБУ, починаючи з 2016 року виграла в конкурсах публічних закупівель на 4,8 млрд гривень.

Про це свідчать договори на отримання тендеру, підписані ТОВ "Трейд Коммодіті" й опубліковані на платформі держзакупівель Prozorro, повідомляє "Українська правда".

Протягом березня-грудня 2016 року компанія підписала договорів на 1,3 млрд гривень, а з початку 2017 - ще на 3,5 млрд гривень.

Крім Міністерства оборони "Трейд Коммодіті" неодноразово вигравала конкурси "Укрзалізниці", "Енергоатому", "Центренерго", Маріупольського, Бердянського та Білгород-Дністровського морських портів.

Народні депутати від "Блоку Петра Порошенка" Сергій Лещенко та Мустафа Найєм стверджують, що "Трейд Коммодіті" контролює бізнес-партнер члена парламентської фракції БПП Олександра Грановського Андрій Адамовський.

"За компанією "Трейд Коммодіті", яка підозрюється у причетності до корупційної схеми, стоїть Андрій Адамовський – партнер близького друга президента Ігоря Кононенка Олександра Грановського. Затриманий Ігор Павловський – одногрупник міністра оборони Степана Полторака, разом з яким вони в 1997-му році закінчили Військову академію Збройних сил України. Затриманий голова департаменту держзакупівель МОУ Володимир Гулевич був заступником Павловського, коли Павловський був начальником служби тилу ЗСУ", - написав Найєм на своїй сторінці у Facebook у середу ввечері, 11 жовтня.

Нагадаємо, 11 жовтня НАБУ повідомило про викриття корупційної схеми розтрати 149 мільйонів гривень при закупівлі палива для Міністерства оборони. У рамках розслідування були затримані заступник міністра оборони і директор Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів міністерства. За даними "Української правди", затриманим заступник міністра є Ігор Павловський.

За версією слідства, після укладення договорів на закупівлю палива для потреб Міноборони документи були безпідставно внесено зміни про підвищення ціни на 16%.

У вересні 2016 року DT.UA опублікувало статтю, з якої почалося розслідування НАБУ. В ній була описана схема, з допомогою якої державні споживачі закуповують нафтопродукти. Так, тендери виграють фірми, які організовані незадовго до торгів, а на результат торгів, незважаючи на систему ProZorro, як і раніше впливають чиновники.

Детальніше про схеми підвищення ціни палива після проведення тендерів Міноборони читайте в матеріалі Сергія Куюна "Діра в тилу" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі