За останнє десятиріччя українців, які люблять Мазепу, Петлюру та Бандеру, стало значно більше – опитування

Поділитися
За останнє десятиріччя українців, які люблять Мазепу, Петлюру та Бандеру, стало значно більше – опитування © Василь Артюшенко, ZN.UA
Соціологи також розповіли про ставлення українців до ОУН-УПА та українських воїнів у різний час в різних арміях.

Українці позитивно ставляться до воїнів, які в різний час і у різних арміях захищали рідну землю від ворогів. Зокрема, 96% громадян позитивно ставляться до воїнів сучасної української армії.  Крім того, 85% опитаних позитивно ставляться до воїнів радянської армії, які воювали з фашизмом. Прихильників УПА сьогодні 71%, йдеться у результатах опитування Соціологічної групи «Рейтинг».

«І якщо в оцінках радянських воїнів, та воїнів УПА залишаються регіональні відмінності, то щодо сучасних воїнів української армії спостерігається повний регіональний чи віковий консенсус», – зазначили соціологи.

При цьому підтримка визнання ОУН-УПА учасниками боротьби за державну незалежність суттєво зросла. Сьогодні підтримують таке твердження 81% громадян, протилежної думки притримуються лише 10%. Вказано, що з 2010 року показник підтримки зріс у чотири рази, з 2015 – вдвічі.

Якщо говорити про підтримку історичних постатей, то 90% громадян позитивно сприймають як Богдана Хмельницького, так і Михайла Грушевського. При цьому за останні 10 років значно зросла підтримка українських історичних постатей, навколо яких ще десятиріччя тому точилися гострі дискусії в суспільстві. 

Так, поступово покращувалося відношення до Івана Мазепи, до якого у 2012 позитивно ставилися 44% громадян, а у 2022 – 76%. До Симона Петлюри у 2012 позитивно ставилися 26% українців, у 2022 – 49%, до Степана Бандери у 2012 – 22%, у 2022 – 74%. 

«Важливо, що позитивне ставлення до ідеолога українського націоналізму переважає сьогодні і в південно-східних регіонах, та серед тих, хто в побуті спілкується виключно російською мовою», – вказано в дослідженні.

Опитування провели 27 квітня серед населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Всього соціологи опитали 1000 респондентів методом опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі