МОЗ 22 червня вперше опублікував показники для послаблення карантину за новою методикою, затвердженою Кабінетом міністром. Згідно з новими показниками, Київ і Вінницька область більше не в списку "порушників" через більшу кількість тестувань та знижувальну динаміку захворюваності.
Так, областей з великим поширенням коронавірусу вже не дев'ять, а вісім. Серед них Закарпатська і Чернівецька області, де негативна динаміка становить вище 10%, а завантаженість ліжок понад 50%.
У списку з високою захворюваністю також виявилися Львівська, Житомирська, Волинська, Тернопільська, Івано-Франківська та Рівненська області. У них хдинамика становить від 19,1%-24,87% у перших чотирьох до 49,96% і 62,87% у останніх двох.
Крім того, Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Миколаївська, Одеська і Чернівецька області стали порушувати другорядний показник охоплення тестуванням. Адже з понеділка він був підвищений удвічі – до 24 тестів на 100 тис. населення.
Напередодні повідомлялося про те, що Київ і дев'ять областей вже більше тижня не можуть перейти до наступного етапу пом'якшення карантину через високий рівень інцидентності.
Також повідомлялося про те, що за останній тиждень епідеміологічна ситуація в Україні погіршилась, кількість нових випадків інфікування щодня зростає. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов пояснив цю тенденцію небажанням українців дотримуватися правил профілактики коронавірусу.
17 червня Кабінет міністрів продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 липня, а також оновив механізми, за якими в регіонах зі значним поширенням коронавірусу можуть посилювати карантинні обмеження. Карантин в Україні діє з 12 березня, перший етап ослаблення обмежень розпочався 11 травня.