Дві третини громадян України виступають за те, щоб українська мова була єдиною державною мовою, а 11% підтримують надання російській мові офіційного статусу в певних регіонах. Такі дані соціологічного опитування опублікувала група "Рейтинг".
Водночас ще 21% виступають за надання російській державного статусу, тобто визнання її другою державною на рівні з українською. Найбільше тих, хто виступає за статусність російської мови, – серед мешканців Сходу, тих, хто спілкується нею постійно, а також виборців "Опозиційної платформи – За життя".
Частка прихильників другої державної мови дещо зросла порівняно із травнем, коли таку ідею підтримували 17% опитаних.
Опитування проводила соціологічна група "Рейтинг" 29 травня – 3 червня 2019 року серед 2000 респондентів методом face-to-face. Вибірка дослідження репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Статистична помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%.
Верховна Рада 25 квітня ухвалила у другому читанні і в цілому закон про забезпечення функціонування української мови як державної, згідно з яким українська мова затверджена як основна у функціонуванні в держустановах і суспільстві. Зокрема, для регулювання закону пропонується ввести штрафи для депутатів, чиновників і всіх посадових осіб, які не використовують державну мову на роботі.