Упродовж четверга, 13 лютого, бойовики в Донбасі шість разів порушили режим припинення вогню, обстрілюючи українські позиції із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 82 мм, а також з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї.
"У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Схід" противник здійснив чотири обстріли по нашим позиціям, а саме: поруч з Лебединським – з ручного протитанкового гранатомету, великокаліберного кулемету та іншої стрілецької зброї; неподалік населеного пункту Березове – зі стрілецької зброї; у районі Славного - з автоматичного станкового гранатомету та великокаліберного кулемету; поблизу Новомихайлівки – з ручного протитанкового гранатомету та великокаліберного кулемету", - повідомили у штабі у п'ятницю, 14 лютого.
Зазначається, що ще два ворожі обстріли було зафіксовано у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Північ", а саме: неподалік Новолуганського – з автоматичного станкового гранатомету та стрілецької зброї; поруч з Новотошківським – з міномету калібру 82 мм противник випустив 6 мін.
"Вчора, 13 лютого, внаслідок ворожих обстрілів втрат серед українських захисників не було", - повідомили військові.
З початком доби окупанти двічі обстріляли захисників Новолуганського, застосувавши 82-мм міномет, ручний протитанковий гранатомет, великокаліберний кулемет та іншу стрілецьку зброю.
"За поточну добу втрат немає", - резюмували у штабі.
Нагадаємо, українська сторона запропонувала у Мінську три нові ділянки розведення сил і засобів в Донбасі. Однак на засіданні 17 січня вдалося узгодити лише один з дев'яти пункт розведення.
Буксує у Мінську й питання оголошення чергового перемир'я на сході України. На останньому в 2019 році засіданні ТКГ сторони не домовилися про дату.
Упродовж червня-листопада 2019 року на сході України відбулося розведення військ на трьох ділянках лінії зіткнення в Донецькій і Луганській областях: поблизу Станиці Луганської (26 червня), Золотого (29-31 жовтня), Богданівки та Петрівського (9-11 листопада).
Гарантувати дзеркальне відведення окупаційних військ у Кремлі відмовилися, до того ж президент РФ Володимир Путін пригрозив повернути бойовиків на ділянки розведення, якщо там будуть українські поліція та Нацгвардія. Під час попередніх спроб розведення бойовики згодом повертались на залишені позиції.
Докладніше про шлях до перемоги України у російсько-українській війні читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Шлях війни" для "Дзеркала тижня. Україна".