За Микитася внесли 80 млн гривень застави

Поділитися
За Микитася внесли 80 млн гривень застави Суму застави підняли з 5 до 80 млн грн
Колишній депутат знову вийде із СІЗО.

За колишнього народного депутата Максима Микитася, якого підозрюють в організації корупційної схеми з квартирами для Національної гвардії, внесли заставу у 80 млн гривень. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на джерело.

За його даними, станом на п'ятницю за підозрюваного вже внесли необхідну суму застави.

Нагадаємо, що Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Микитасю у вигляді 5,5 млн гривень застави. Суд також зобов'язав його носити браслет, здати на зберігання закордонні паспорти й інші документи, що дають право на перетин кордону. Клопотання САП, яка наполягала на взятті підозрюваного під варту з альтернативою внесення 300 млн гривень застави, було відхилено.

Пізніше Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду змінила Микитасю запобіжний захід на утримання під вартою із заставою у 80 млн гривень. Одразу після засідання його повезли в СІЗО.

НАБУ оголосило підозру Микитасю 2 жовтня. За даними слідства, колишній депутат та експрезидент будівельної корпорації "Укрбуд" з допомогою підконтрольної йому компанії й у змові з колишнім командувачем НГУ, гендиректором компанії-забудовника, приватним оцінювачем та іншими співучасниками організував схему незаконного заволодіння майном Нацгвардії.

14 травня детективи НАБУ прийшли з обшуками до службовців Нацгвардії і працівників низки приватних компаній. Обшуки проводилися у межах справи про заволодіння майном НГУ на суму 81,64 млн гривень.

Наступного дня затриманим ексочільнику НГУ Юрію Аллерову, гендиректору компанії-забудовника Олегу Майбороді й оцінювачу Алісі Грищук повідомили про підозру за статтею 191 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою). Після арешту 21 травня Аллеров вийшов з СІЗО під заставу в 4,8 млн гривень. 7 травня п'ятий президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення Аллерова.

За версією слідства, у 2000-х роках ГУ Внутрішніх військ МВС (реорганізоване у ГУ Нацгвардії) і компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини в центрі Києва мали побудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га Нацгвардія мала отримати в житловому комплексі 50 квартир і 30 паркомісць.

Але в 2016-2017 роках сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія "обміняла" квартири та паркомісця на Печерську на 65 квартир у будинку на околиці Києва (біля станції метро "Червоний хутір"). Його будівництвом займалася та сама компанія-забудовник. За даними експертизи, вартість цих квартир на 81 635 448 грн менша за ті, які НГУ мала отримати на старті домовленостей.

За кілька місяців після "квартирного обміну" донька Аллерова Катерина Пустиннікова стала власницею позашляховика Grand Cherokee 2015 р.в. (близько 1,5 млн гривень на вторинному ринку) і квартири в ЖК "Микитська слобода". Забудовником цього об'єкта була та сама компанія, на користь якої Аллеров "обміняв" квартири нацгвардійців - "Укрбуд Девелопмент".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі