За 2019 і 2020 роки зі складу Військово-повітряних сил України звільнилося близько 140 льотчиків-випробувачів, в 2021-му планують піти ще 40 пілотів. Про це повідомив представник командування ВПС Збройних Сил України Олег Гаврилко, повідомляє LIGA.net із посиланням на Радіо Свобода.
«Командування авіації частково пояснює звільнення внутрішньою конкуренцією з Міністерством внутрішніх справ через зарплату. Наводять статистику, де дохід в армії поступається і кадри перетікають в МВС», - зазначають журналісти.
За словами Гаврилко, в Міноборони планують підвищити зарплату для льотчиків - відповідна пропозиція вже на розгляді в Генштабі, проте поки позитивного рішення не прийнято.
Крім того, журналісти повідомляють, що близько 70% робочого часу українських льотчиків йде на письмову роботу.
«Дуже багато письмової роботи, яка не потрібна. Льотчик в середньому має наліт 40-50 годин на рік. (У порівнянні - ред.) З іншими роками зростання є, але якщо брати інші країни і держави-члени НАТО, то це смішні цифри. У них льотчики літають набагато більше», - говорить один з офіцерів 831-ї бригади тактичної авіації.
Як повідомляє DW, за нормативами НАТО, льотчики повинні мати не менше 180 годин нальоту на рік, з яких 40 дозволено набрати на авіатренажері.
Раніше в Миколаєві відбулися тематичні командирські польоти 299-ї бригади тактичної авіації ім. генерал-лейтенанта В. Никифорова. Метою цілодобових навчань було відпрацювання методики відновлення навичок і підготовка в польотах на групову злітаність і бойове застосування.