З початку року піротехніки ДСНС України знешкодили понад 47 тисяч вибухонебезпечних предметів, в тому числі, 630 авіаційних бомб часів Другої світової війни, повідомляє прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій.
Загальна кількість знешкоджених боєприпасів склала 47 тисяч 162 одиниці.
Найчастіше, боєприпаси часів минулих воєн знаходять громадяни. У Донецькій і Луганській областях тривають роботи з гуманітарного розмінування територій, де велися бойові дії з початку російської збройної агресії в 2014 році.
Зокрема, 27 серпня на Луганщині піротехніки ДСНС перевірили 5,43 га місцевості, де виявили та вилучили 32 вибухонебезпечних предмета.
Того ж дня на Донеччині було обстежено 9,3 га та виявлено 12 мін та снарядів, що не розірвалися.
У відомстві нагадали, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів до них у жодному разі не можна торкатися, намагатися перемістити або самостійно знешкодити. Про боєприпаси потрібно терміново повідомляти на гарячу лінію "101" або "102".
Згідно зі звітом Міжнародного руху за заборону протипіхотних мін, Україна входить до числа країн з високою смертністю від розриву цих снарядів. Через бойові дії схід України перетворюється на найбільш замінований регіон у світі.
За останні роки на мінах в Донбасі підірвалися більше тисячі військовослужбовців і цивільних осіб. З липня 2014 року по листопад 2017 від вибухів мін постраждали близько 900 військовослужбовців, 199 з них загинули.
Детальніше про проблеми розмінування Донбасу читайте у матеріалі Алли Котляр ""Разом – проти мін"?.." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".