У Запорізькому СІЗО протягом 2012 року померло семеро осіб. Середній вік цих людей - 26 років. Наймолодшому було 24 роки. Про це у матеріалі для ZN.UA пише віце-президент Агентства журналістських досліджень Максим Шпаченко.
"Смертність в СІЗО всіляко приховують, а запитань про неї бояться... Смертельно хворих, за якими співробітники слідчих ізоляторів уважно стежать, звільняють, як правило, за тиждень або навіть за два до передбачуваної смерті. Не хочуть псувати статистику", - зазначає автор.
Згідно з наявними у автора даними, понад 1350 людей померли з 2005-го по 21 серпня 2013 року в слідчих ізоляторах. Близько 23% -від серцево-судинних захворювань, ще майже 21% - від захворювань легенів. Це ті, хто, швидше за все, міг би продовжувати жити, якби знаходився в нормальних умовах з нормальною циркуляцією повітря.
Близько 20% помирають через СНІД та ВІЛ-інфекції. Ще 12% померли від захворювань мозку, від захворювань нервової системи - 4,5%, цирозу печінки - 3, раку - 3, захворювань шлунка та шлунково-кишкового тракту - 2,5, травм - 2, з інших причин - близько 4%. Від суїциду помирає близько 5%.
"Коли йдеться про померлих в СІЗО, не потрібно представляти старих чи бомжів. Приміром, Запорізький слідчий ізолятор надав дані тільки за 2011, 2012 і 2013 рр. У 2012 році в СІЗО померло семеро осіб: один повісився, один помер від перфорації кишечника, п'ять - від захворювань легенів. Середній вік цих людей - 26 років. Наймолодшому було 24 роки", - підсумовує автор.
Докладніше читаєте в матеріалі Максима Шпаченко "Українські концтабори" в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn
Читайте також:
Офіс омбудсмена виявив найгірші місця обмеження волі в Україні
У сімферопольській колонії обвалився дах цеху, загинули двоє ув'язнених
Нові СІЗО можуть бути побудовані за межею міст у Київській та Херсонській областях