ЮНЕСКО підтримала українську політику щодо Криму

Поділитися
ЮНЕСКО підтримала українську політику щодо Криму ЮНЕСКО відзначає погіршення становища на півострові окупованому © https://mfa.gov.ua/
МЗС України підкреслив, що пандемія коронавірусу не знімає з порядку денного проблему окупації українського Криму.

ЮНЕСКО провела чергову інформаційну зустріч з питань ситуації у тимчасово окупованому Росією Криму, повідомляє офіційний сайт МЗС України.

Представники країн-членів ЮНЕСКО обговорювали становище в Криму під час онлайн-конференції. Доповіді, підготовлені офісом Верховного Комісара ООН з прав людини, Представником з питань свободи преси ОБСЄ, Міжнародної ради з охорони пам'яток та історичних місць, а також Amnesty International, не залишають сумнівів, що ситуація на окупованому півострові в сферах компетенції ЮНЕСКО погіршується.

Окупаційна влада, як і раніше, порушує права людини, утискає національні меншини, обмежує свободу преси, створюють небезпеку для культурної спадщини і перешкоджають доступу до освіти рідною мовою.

Представники ЮНЕСКО підкреслили необхідність більш активних зусиль для організації прямого моніторингу ситуації в Криму.

Всі 33 країни-члени ЮНЕСКО прийняли і поширили Спільну заяву про повну підтримку позиції України в Криму. У заяві міститься заклик до Секретаріату ЮНЕСКО продовжувати здійснення першого етапу прямого моніторингу ситуації на півострові з тим, щоб забезпечити другий етап безпосередньо на території Криму. ЮНЕСКО зобов'язується і надалі керуватися резолюцією ГА ООН 28/262 від 27 березня 2014 року, в якій безумовно підтримується територіальна цілісність України.

Проблема окупованого Криму збережеться в числі пріоритетів ЮНЕСКО і Україна отримує повну підтримку напередодні жовтневого засідання Виконавчої ради ЮНЕСКО, де також буде розглядатися моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим.

Черговий заклик жителів Криму в російську армію був засуджений посольством США як грубо порушує міжнародне право. В українському Криму окупанти заблокували доступ до українських ЗМІ. Українські політичні в'язні, в тому числі і кримчани, залишаються в російських в'язницях.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі