Євросоюз спланує стратегію подальшої політики щодо України

Поділитися
Євросоюз спланує стратегію подальшої політики щодо України Зустріч буде носити неформальний характер
Європу цікавить продовження реформ в Україні і досягнення миру в Донбасі.

Глави міністерств закордонних справ країн Європейського Союзу на засіданні 22 квітня обговорять стратегію зовнішньої політики щодо України за найважливішими напрямками, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

"Ми проведемо стратегічну дискусію щодо України та Східного партнерства. Є два питання для обговорення: це конфлікт на сході країни і необхідні реформи, які повинні провести український уряд і президент Зеленський", - розповів високопоставлений представник європейської дипломатії.

Верховний представник Європейського Союзу у закордонних справах Жозеп Боррель виступить перед міністрами з доповіддю про поточний стан відносин з Україною і нагальні проблеми, на основі якого глави дипломатичних відомств будуть обговорювати подальшу взаємодію з Києвом.

"Наша політика чітка: ми хочемо бачити стабільну, мирну, незалежну Україну, (яка живе) у мирі з усіма своїми сусідами, і її шлях наближення до ЄС. Це - наша політика, але є конфлікт на сході, який заважає Україні дійсно дуже просунутих соціальних і політичних програмах", - вважає європейський дипломат.

У Європі зазначають прогрес адміністрації Зеленського в реформах і говорять про те, що новий президент зробив сміливі кроки для досягнення миру на сході України, але не отримав належної відповіді з боку Росії.

Керівник МЗС України не буде брати участь у засіданні, але позицію української сторони доведуть до відома європейських міністрів.

Оскільки глави МЗС країн ЄС будуть спілкуватися у форматі відеоконференції, ця зустріч не носить офіційного характеру і ніяких формальних рішень під час засідання прийнято не буде.

Крім зовнішньополітичних питань, на цьому ж засіданні Ради ЄС обговорять допомогу Україні у боротьбі з епідемією коронавірусу. Досі Україна отримувала безумовну підтримку Європи у зовнішній політиці. Європейський союз засудив указ Путіна про право власності на землю в окупованому Криму. У червні Україна розраховує приєднатися до спільного авіаційного простору Євросоюзу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі