Війна змінює гендерні ролі в Україні: частка жінок у гірничо-металургійному ВНЗ «Метінвест Політехніка» сягнула вже 20% 

Поділитися
Війна змінює гендерні ролі в Україні: частка жінок у гірничо-металургійному ВНЗ «Метінвест Політехніка» сягнула вже 20%  © Метінвест

Велика війна в Україні змінила гендерні ролі в українському суспільстві. Зокрема, все більше жінок почали опановувати професії, які раніше прийнято було вважати чоловічими. Також серед жінок все більше стає тих, хто хоче навчатися, перенавчатися та розвивати власну справу. Тому країні необхідно напрацювати нові політики, аби змінити корпоративну культуру бізнесу. Про це йшла мова під час Українського Жіночого Конгресу — публічної національної платформи, яка формує порядок денний із гендерної політики для Верховної Ради, уряду, місцевих громад, приватного та громадського секторів і медіаспільноти, повідомили у пресслужбі Метінвесту.

У дискусійній платформі «Бізнес vs Держава. Очікування vs Реальність» взяли участь представниці Метінвесту, «Київстару», благодійного фонду «МХП-Громаді», ДТЕК, ПриватБанку та Gunia Project.

Представниця Групи Метінвест Зоя Гейнце зазначила, що так, як гірничо-металургійна галузь – це сфера, у якій необхідно застосовувати фізичну працю, а працювати доводиться в складних чи небезпечних умовах, то там зазвичай переважають чоловіки. Однак у компанії приблизно 30% працівників – це жінки. І їх стає все більше. Так відбувається через мобілізацію, адже близько 10 тисяч чоловіків, а це майже 17% персоналу, мобілізували до війська.

Зокрема, не так давно у Метінвесті з’явилась перша жіноча бригада на шахті в Покровську. Там, за словами Гейнце, жінки керують шахтним обладнанням і дуже пишаються тим, що роблять для підтримки української економіки.

Крім того, в Метінвесті жінки працюють машиністками кранів, електромонтерками, електрослюсарками тощо. 

«Відсоток жінок, які працюють на підприємствах Метінвесту, постійно зростає. Це дає підстави вважати, що вони готові до нових реалій, готові опановувати нові професії», — розповіла Гейнце.

Також за її словами, стало більше жінок, які хочуть навчатися в Метінвест Політехніці – першому недержавному гірничо-металургійному університеті. Зараз таких студенток вже 20% від загальної кількості тих, хто там вчиться.

Компанія Метінвест Ріната Ахметова розробила концепцію відновлення України «Сталева мрія». Вона передбачає готові проєкти на основі prefab-рішень — попередньо виготовлених сталевих елементів споруд. Проєкти оновлених житлових кварталів вже розробили для Маріуполя та Бахмута, перемовини та робота з адаптації ведуться ще з цілою низкою постраждалих громад. Розробляла цю концепцію та керувала етапами її впровадження саме жінка.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі