Зокрема, в ЄС вимагають звільнення журналіста Романа Сущенка, незаконно засудженого до 12 років позбавлення волі за сфабрикованим обвинуваченням у "шпигунстві", пише "Тиждень".
"Минулого року, 4 червня 2018 року, журналіст Роман Сущенко був засуджений до 12 років ув'язнення за дуже сумнівними звинуваченнями в шпигунстві. ЄС очікує, що всі незаконно затримані українські громадяни в Росії і на Кримському півострові будуть звільнені без будь-яких умов та зволікань", - йдеться у заяві.
У Євросоюзі також нагадали РФ про необхідність виконання рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права, який зобов'язав країну-агресора звільнити 24 українських моряків і три кораблі ВМСУ, захоплені у Керченській протоці восени минулого року.
Зазначимо, 4 червня 2018 року Московський міський суд, ґрунтуючись на сфабрикованих обвинуваченнях у шпигунстві, засудив українського журналіста Романа Сущенка до 12 років колонії суворого режиму.
12 вересня Верховний суд РФ відхилив клопотання захисту про скасування незаконного вироку, винесеного судом першої інстанції. Засідання суду тривало 10 хвилин. 7 листопада Сущенка етапували до виправної колонії №11 у Кіровській області.
ФСБ затримала Сущенка в Москві в жовтні 2016 року, звинувативши у збиранні інформації про російське вторгнення в Україну. Журналіст провину не визнав.
Нагадаємо, 25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права ухвалив рішення, яким зобов'язав РФ звільнити два катери, рейдовий буксир ВМС України і 24 українських моряків, захоплених в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року. Рішення підтримали 19 суддів, російський суддя голосував "проти".
Тепер Росія протягом місяця повинна закрити незаконно відкриті кримінальні справи та відпустити українських моряків, забезпечивши умови для повернення військовополонених і кораблів в Україну. Виконання рішення є обов'язковим, однак на разі РФ відмовляється виконувати його.
25 листопада 2018 року російські спецпризначенці атакували та захопили два катери та рейдовий буксир ВМС України, які прямували з Одеси до Маріуполя, перехід здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовця.
Докладніше про позов України проти Росії у справі військовополонених моряків читайте у статті Володимира Кравченка "Гамбурзький розрахунок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".