"Як ви знаєте, Україна є у дуже особливій ситуації, яка стосується її безпеки, зважаючи на ситуацію в Криму та конфлікт на сході країни. У цьому контексті, як і всі країни, Україна має право захищати свій національний інтерес та свою територію", - наголосила вона на брифінгу в Брюсселі. А також нагадала про те, що потрібно захистити медіа та роботу журналістів в Україні.
За словами Косьянчич, Євросоюз підтримує тісний контакт зі своїми українськими друзями та намагається отримати більше інформації про "вбивство" журналіста. Місія ЄС в Україні не була поінформована про спецоперацію СБУ.
"Так, у нас є місія в Україні і вона працює з українською владою та сектором цивільної безпеки. …Але операція, про яку ви згадали, була операцією служб безпеки, українських служб безпеки. Наша місія не брала в цьому участі", - цитує речницю "Європейська правда".
Косьянчич також додала, що у Європейському Союзі задоволені й радіють тому, що Аркадій Бабченко залишився живий. "Ми щасливі, що він живий", - додала вона.
Зазначимо, 29 травня журналіста Аркадія Бабченка, який працював ведучим на телеканалі ATR, "застрелили" в Києві. Йому нібито вистрілили в спину на порозі квартири, де він жив. Бабченко жорстко критикував режим президента РФ Володимира Путіна на своїй сторінці в Facebook і в публічних заявах. Втративши можливість займатися журналістикою в Росії й отримуючи численні погрози на свою адресу, у 2017 році він виїхав до Чехії, а згодом оселився в Києві.
30 травня керівництво ГПУ І СБУ повідомило, що "вбивство" Бабченка було інсценовано в рамках спецоперації із виявлення замовників і організаторів цього злочину. За даними слідства, російські спецслужби замовили вбивство журналіста, організатором і виконавцями виступили громадяни України. У той самий день оперативники СБУ затримали в Києві ймовірного організатора замаху на Бабченка.
Детальніше про спецоперацію СБУ читайте в матеріалі DT.UA "Інсценування вбивства журналіста Бабченка: як це було"