За його словами, як в ЄС, так і США розглядають можливість санкцій через створювані російською стороною труднощі проходу суден до українських портів в Азовському морі. Серед таких обмежувальних заходів можуть бути санкції проти судів, так і проти російських портів в Азовському морі. При цьому Волкер зазначає, що рішення щодо санкцій ще не прийнято. Він також нагадав, що найближча зустріч міністрів закордонних справ ЄС, на якій можуть обговорюватися санкції, відбудеться в лютому.
Як писало DT.UA, представник ЄС в Росії Маркус Едерер здійснив від імені 28 країн-членів ЄС демарш на адресу заступника міністра закордонних справ Росії Олександра Грушка. Він затребував негайного звільнення всіх 24 захоплених Росією моряків ВМС України.
Зазначимо, раніше Німеччина висловила підтримку Україні в питанні звільнення моряків, а також заявила про готовність направити свої військові кораблі в Чорне море. Міністри закордонних справ України, Чехії, Данії і представники Європейського союзу в Маріуполі обговорили блокування Російською Федерацією українських кораблів і перспективи надання допомоги Приазов'ю.
Глави МЗС Чехії та Данії Томаш Петршичек і Андерс Самуельсен заявили, що Європейський Союз введе нові санкції проти Росії, якщо Москва не звільнить військовополонених моряків Військово-морських сил України. Питання про санкції буде розглянуто 18 лютого на засіданні Ради ЄС.
Нагадаємо, 24 січня у ПАРЄ прийняли резолюцію "Ескалація напруги навколо Азовського моря і Керченської протоки та загрози європейській безпеці". У резолюції йдеться про те, що ПАРЄ засуджує застосування Росією військової сили проти українських військових кораблів, а також їх екіпажів. Крім того, ПАРЄ закликає Москву негайно звільнити українських моряків і забезпечити їм необхідну медичну, юридичну або консульську допомогу.
Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого та Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".