Єльченко пояснив, чому в Радбезі ООН не обговорюють питання статусу Криму

Поділитися
Єльченко пояснив, чому в Радбезі ООН не обговорюють питання статусу Криму Постпред України в ООН пропонує вирішувати питання поетапно: спочатку деокупація Донбасу, потім - Криму
Постпред України в ООН переконаний у тому, що вирішувати питання деокупації українських територій потрібно поетапно. І почати з Донбасу.

Рада безпеки Організації Об'єднаних Націй, у тому числі її постійні члени, наразі не обговорюють деокупацію анексованого Росією Криму, повідомив в інтерв'ю "Європейської правді" постійний представник України в ООН Володимир Єльченко.

"Я думаю, що треба підходити поетапно. Давайте спочатку розберемося з тим, що відбувається в Донбасі. Якщо вирішили йти шляхом розгортання миротворчої місії, то треба пройти цей шлях до кінця. Якщо зрозуміємо, що це неможливо – буде інша історія", – вважає постпред України в ООН.

За словами Єльченка, наразі у кримському питанні обрано шлях консолідації зусиль довколо ситуації із правами людини на окупованому півострові.

"Так, саме по собі це не вирішить проблеми статусу Криму та не поверне його, але для цього існують інші формати або інші майданчики, навіть у рамках ООН. Це і шостий юридичний комітет, і Міжнародний суд ООН: побачимо, яким буде рішення за нашим позовом, і, грунтуючись на ньому, зможемо перейти до чогось більш серйозного – наприклад, до питання про статус Криму. Так, у Раді безпеки завжди буде вето Росії, але можна задіяти Генасамблею, обравши для цього правильний час", – зазначає Володимир Єльченко.

Нагадаємо, 19 грудня Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію про порушення прав людини в окупованому Криму. Проект резолюції, який було внесено за ініціативою президента України Петра Порошенка, підтримали 70 держав.

У Міністерстві закордонних справ України назвали резолюцію логічним і послідовним підтвердженням рішучої позиції міжнародного співтовариства на підтримку територіальної цілісності України, яка була вперше зафіксована в резолюції 68/262, прийнятій у 2014 році, і розвиненій у резолюції Генасамблеї ООН 71/205 у 2016 році.

Про роботу моніторингової місії ООН у Криму та Донбасі читайте в інтерв'ю Фіони Фрейзер і Марка Божаніка в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі