Які дати українці хочуть відзначати у травні – опитування

Інфографіка
Поділитися
Які дати українці хочуть відзначати у травні – опитування Українці продовжують позбавлятись радянських міфів про війну
Третина українців вважає однаково важливими як День пам'яті та примирення, так і День перемоги.

Понад третина опитаних українців вважають, що у травні слід відзначати дві дати, пов'язані з Другою світовою війною – День пам'яті та примирення 8 травня та День перемоги 9 травня, свідчить опитування, проведене фондом "Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва" спільно з Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

"39% українців підтримують відзначення в Україні обох дат: Дня пам'яті та примирення – 8 травня та Дня перемоги – 9 травня. На думку 32% громадян, відзначати варто лише День Перемоги 9 травня, 14% вважають, що варто відзначати лише День пам'яті та примирення 8 травня", - наголошують соціологи. 9% респондентів відповіли, що їм байдуже.

Такий баланс думок переважає у всіх регіонах країни. Святкування лише 9 травня більш популярне в людей, старших за 60 років.

Фонд «Демократичні ініціативи» ім Ілька Кучеріва

Водночас половина опитаних дотримуються радянської інтерпретації, що День Перемоги – це передусім відзначення перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні. Таку думку озвучили 52% учасників опитування.

Ще 32% розуміють цю дату як день відзначення перемоги антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та внеску у неї українського народу. Для 6% цей день є просто додатковим вихідним.

Підтримка радянської інтерпретації більш поширена на Сході та Півдні країни, але різниця порівняно з Заходом та Центром - у межах 10–15%.

Українці продовжують позбавлятись радянських міфів про війну. Із твердженням, що СРСР разом із Німеччиною відповідальний за початок Другої світової війни, погоджуються 56% українців, не погоджуються – 24%. Ще 20% опитаних досі не визначилися зі своєю позицією.

Визнання воїнів Української повстанської армії (УПА) борцями за незалежність України підтримують 44% українців, ще 22% – проти цього рішення; для 16% це байдуже і ще 17% громадян не визначилися із відповіддю.

Водночас більшість українців негативно ставиться до вояжів українських політиків на військовий парад у Москву. Проти них 61% українців, за – 21%, ще 18% не визначилися.

Читайте також: У травні на українців чекають додаткові вихідні: календар

В Україні 8 травня відзначають День пам'яті та примирення. Дні пам'яті проголошено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 22 листопада 2004 року, приуроченої до 60-річчя закінчення Другої світової війни – 8 травня 1945 року капітулювала нацистська Німеччина.

9 травня відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, що прийшов на зміну "Дню перемоги над фашизмом у Великій вітчизняній війні 1941-1945 років", який святкують у Росії і деяких інших пострадянських державах.

Докладніше про те, як змінювалося ставлення українців до Дня перемоги, читайте у статті Юлії Вовкодав "С празником!" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі