Як підписати декларацію із лікарем: в МОЗ розповіли про всі етапи

Поділитися
Як підписати декларацію із лікарем: в МОЗ розповіли про всі етапи © КМДА
Визначитись із сімейним лікарем, педіатром чи терапевтом треба до кінця року.

До кінця 2018 року Українці повинні підписати декларацію із лікарем, який у майбутньому виконувати роль терапевта, та через якого можна буде потрапити до профільного фахівці. При цьому в Міністерстві охорони здоров'я зауважують, що про підписання договору слід подбати заздалегідь, адже один лікар може підписати угоду із не більше 1800 пацієнтами.

"Медреформа для кожного українця розпочинається вибором своїх лікарів. Після того, як ви знайдете бажаного сімейного лікаря, терапевта або педіатра, потрібно буде підписати з ним декларацію. Це швидкий та простий процес, головне - взяти всі документи й уважно слідувати інструкціям", - повідомила в.о. міністра Уляна Супрун і опублікувала покрокову інструкцію.

1. Декларації можна починати підписувати з квітня. Зверніться у медзаклад, де працює бажаний лікар. З собою потрібно мати паспорт, податковий номер і мобільний телефон. Якщо ви підписуєте декларацію з педіатром чи сімейним лікарем для дитини, то візьміть також свідоцтво про народження дитини. Зверніть увагу, що заклад, у якому працює обраний вами лікар, має бути підключеним до системи "Електронне здоров'я". Уточніть цю інформацію у реєстратурі або в лікаря. Також ви можете перевірити це самостійно за цим посиланням: https://goo.gl/MLAuRR

2. Ваші дані та контактний телефон внесуть у систему "Електронне здоров‘я". Це зробить уповноважена особа закладу ПМД: в різних медзакладах це може бути або реєстратор, або медсестра, або лікар. Декларації вносяться в електронну систему – не буде жодних бланків, форм або печаток. Після введення даних ви отримаєте СМС з кодом для підтвердження номеру телефону.

3. Уповноважена особа медзакладу роздруковує із системи "Електронне здоров‘я" примірник декларації для перевірки. Уважно перевірте усі свої дані.

4. Якщо все правильно, уповноважена особа медзакладу роздруковує із системи "Електронне здоров‘я" ще один примірник декларації. Обидва примірники декларації мають бути ідентичними й без помилок.

5. Пацієнт підписує 2 примірники декларації. Один із примірників залишається у вас, інший – у медзакладу.

6. Уповноважена особа медзакладу накладає електронний цифровий підпис працівника юридичної особи на декларацію та надсилає її в систему "Електронне здоров‘я".

Міністр додала, що коли медичний заклад автономізується та укладе договір з Національною службою здоров'я, гроші за обслуговування в обраного лікаря держава сплачуватиме до медичного закладу.

Нагадаємо, що Верховна Рада 19 жовтня підтримала у другому читанні і в цілому законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів (№6327). "За" проект закону проголосували 240 депутатів.

З 2018 року держава буде оплачувати конкретні медичні послуги,надані пацієнтам на різних рівнях медичної допомоги. Пацієнти, які не підпишуть декларацію з лікарем первинної ланки, з 2020 року не зможуть отримувати безкоштовні медичні послуги.

Детальніше про медичну реформу читайте в матеріалі голови парламентського комітету з питань охорони здоров'я Ольги Богомолець "Реформа медицини - у точці біфуркації історії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі