В Кабміні озвучили перелік змін для комунальних поліклінік в рамках медреформи

Поділитися
В Кабміні озвучили перелік змін для комунальних поліклінік в рамках медреформи У квітні стартує кампанія із вибору лікаря первинної допомоги © e.kryzhanivsky / Depositphotos
У 2018 році медичні заклади первинної допомоги мають повністю трансформуватись.

Заклади первинної допомоги у 2018 році зі стартом реформи медичної галузі мають у першу чергу виконати шість основних пунктів, передбачених законодавством.

Зокрема комунальні заклади первинної допомоги у 2018 році повинні:

Реорганізуватися у некомерційне комунальне підприємство. Лише медичні заклади у статусі комунальних некомерційних підприємств зможуть укласти договори з Національною службою здоров'я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету.

Забезпечити комп'ютеризацію, обрати МІС та підключитися до електронної системи охорони здоров'я, отримати електронні цифрові підписи для закладу та лікарів.

Привести матеріально-технічне забезпечення закладу у відповідність до Табеля технічного оснащення.

Забезпечити надання ПМД у вихідні, свята та для заміни основного лікаря у відпустці, на лікарняному чи під час підвищення кваліфікації;

Почати активне інформування та підписання з пацієнтами Декларацій про вибір лікаря первинної допомоги.

Укласти договір з Національною службою здоров'я України.

Водночас в уряді зазначили, що старт кампанії з вибору лікаря первинної допомоги розпочнеться з квітня 2018 року. До цього часу підписання Декларацій про вибір лікаря відбувається у пілотному режимі. Це зроблено для того, щоб лікарі мали час навчитися користуватися функціоналом медичної інформаційної системи, а також для тестування центрального компонента електронної системи охорони здоров'я.

Також заплановано, що у січні буде оголошено конкурс на посаду голови Національної служби здоров'я, і до липня НСЗУ буде утворена та розпочне роботу.

Наприкінці 2017 року Кабінет міністрів України затвердив низку нормативно-правових актів, необхідних для запуску медичної реформи, зокрема методику розрахунку медичних послуг, а також положення про Національну службу охорони здоров'я.

З 2018 року держава буде оплачувати конкретні медичні послуги,надані пацієнтам на різних рівнях медичної допомоги. Пацієнти, які не підпишуть декларацію з лікарем первинної ланки, з 2020 року не зможуть отримувати безкоштовні медичні послуги.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі