Як обрати університет, щоб потім не шкодувати про свій вибір?

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Як обрати університет, щоб потім не шкодувати про свій вибір? Експерти підготували декілька порад для абітурієнтів © Андрій Товстиженко, DT.UA
Десять кроків абітурієнта.

За кілька днів, 12 липня, починається вступна кампанія в університетах. Приймальні комісії починають прийом документів від абітурієнтів. Цього року можна подавати до 9 заяв не більше ніж на чотири спеціальності.

Куди вступати? Як обрати університет, щоб не шкодувати потім про свій вибір? Яка інформація є важливою і де її шукати? Аналітичний центр CEDOS підготував коротку інструкцію про те, на що варто звертати увагу, обираючи ВНЗ.

1. Рекомендується поступати туди ж, куди подають документи найкращим чином підготовлені абітурієнти (перевірити, куди вступають кращі абітурієнти, можна в аналізі CEDOS "Вибор абітурієнтів 2016: кількість та якість").

2. Абітурієнтам слід визначити, наскільки розповсюдженим явищем у ВНЗ є корупція. Відповідну інформацію можна отримати, звернувшись до студентських спільнот у соцмережах, або скориставшись сайтом Profrights.org, який збирає повідомлення про порушення прав студентів та корупцію.

3. Необхідно дізнатись, скільки бюджетників ВНЗ готові прийняти до бакалаврських програм. Дана інформація повинна бути оприлюднена на сайті університету.

4. Абітурієнтам, що вступають за контрактом, рекомендується звернути увагу на те, за який саме період вказано ціну. Нагадується, що університети не можуть збільшити розмір плати для студента частіше одного разу на рік, і більше, ніж на рівень інфляції.

5. Рекомендується знайти інформацію про викладацький склад. Відповідні відомості можна знайти на сторінці кафедри або факультету, а також у соцмежерах та у спілкуванні зі студентами.

6. Необхідно звернути увагу на описи програм, а також на анотацію дисциплін, які пропонують університети.

7. Абітурієнтам, які потребують гуртожитку, слід перевірити, чи забезпечує ВНЗ місцями в гуртожитку, а також знайти інформацію про їх стан. Рекомендується поцікавитися процедурою заселення, а також тим, як формується і рухається черга до гуртожитку.

8. Абітурієнтам рекомендують також перевірити стан матеріального забезпечення ВНЗ (ремонт, оснащеність та ін.). Якщо є можливість – краще подивитись на кампуси університетів.

9. Рекомендується попередньо перевірити перспективи подальшого працевлаштування після закінчення навчання у ВНЗ. За відповідною інформацією звертатися до відділу зайнятості ВНЗ, а також до конкретних компаній, про які може згадувати університет. Можна також знайти студентів та випускників спеціальності, які цікавлять абітурієнта.

10. Абітурієнтам радять також поцікавитися, чи співпрацює ВНЗ, що цікавить його, з іноземними університетами, чи діють програми обміну або програми двостороннього диплому.

(Натисніть на зображення, аби збільшити його).

Завантажити інфографіку в гарній якості можна за посиланням.

Детальніше про вступну кампанію 2017 року читайте в статті Оксани Онищенко "Фарширована качка. Як зробити вступну кампанію більш ефективною" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі