Найбільше дивує, коли внаслідок "реформування" ліквідуються профільні наукові підрозділи з безпекових питань в установах, що діють при президентові України, до компетенції якого, відповідно до Конституції України, належить і забезпечення національної безпеки. Так, спочатку було ліквідовано потужну кафедру національної безпеки в Національній академії державного управління злиттям її з іншими кафедрами (нині це кафедра глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою, яка поєднує три складні самостійні напрями знань).
Про це у своїй статті для DT.UA пише Ольга Резнікова. За її словами, наприкінці 2018 р. було ліквідовано й профільний відділ у Національному інституті стратегічних досліджень, який займався дослідженнями у сфері стратегічного розвитку системи забезпечення національної безпеки, у т.ч. питаннями формування національної стійкости. Головне, щоб наступним кроком не стала повна ліквідація цих установ як непотрібних (або для когось незрозумілих)..
"Складні інноваційні процеси розробляються і впроваджуються не за один день і часто наражаються на значний опір, який почасти є результатом нерозуміння їхньої сутности. Як казавпрофесор Стенфорду Білл Барнетт: "Якщо вашу бізнесідею всі підтримують, це означає, що вона не інноваційна". Але припинення відповідних досліджень і руйнування інституційної пам'яті в установах, які займаються розробкою і впровадженням процесів, до яких належить і розбудова національної стійкости, має негативні наслідки для розвитку держави", - зазначає експерт.
Детальніше про проблеми безпеки читайте в статті Ольги Резнікової "Що саме ми розбудовуємо, говорячи про національну стійкість?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".