У першому півріччі поточного року торгівля між Росією та територіями, які окуповані підтримуваними Москвою бойовиками угруповань "ДНР" і "ЛНР" склала понад 150 мільйонів доларів. Всі платежі провели через окупований Росією грузинський Цхінвальський регіон, відомий також як "Південна Осетія", пише The Washinghton Post.
Газета пише, що в цьому році, згідно з заявами "податкової служби" Південної Осетії, було задіяно щонайменше 146 компаній з обмеженою відповідальністю, які активно сприяли торгівлі з окупованими територіями Донбасу.
"Осетія по суті схожа на офшорну компанію", - сказав адвокат з окупованого Донецька. "Ця схема була явно придумана деякими досить витонченими людьми".
За словами радника ватажків "ДНР", подібна "угода" працює як "трикутник".
Схема фінансового трикутника
Крок 1:
У будь-який час, коли хтось з окупованих територій Донбасу хоче пов'язати гроші з компанією в Росії - і далі - вони роблять це через "Міжнародний розрахунковий банк" в Південній Осетії. (Південна Осетія - єдина організація, яка визнає окуповані "ДНР" і "ЛНР", що робить її єдиним місцем для встановлення офіційних банківських відносин з ними).
Крок 2:
Гроші відправляються в Росію. (Росія визнала незалежність Південної Осетії після війни 2008 року, що дозволяє російським банкам переводити гроші в Південну Осетію і назад).
Крок 3:
Товари, оплачувані трансфертами, включаючи паливо, будівельні матеріали і продукти харчування, відправляються на східну Україну, в основному на вантажівках з Росії через спільний кордон. (Перерозподіл готівки і торгівля через Південну Осетію дозволяють Росії уникати західних санкцій і звинувачень, які, на думку Москви, могли б бути розцінені як визнання "ДНР" і "ЛНР").
Детальніше про те, як боротися з гібридною агресією з боку РФ, читайте в матеріалі Іванни Климпуш-Цинцадзе "Вірус "гібридної війни": у пошуках антидоту" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".