Так звані вибори в "ДНР" і "ЛНР" - очевидно, найсвіжіший акт російської гібридної агресії. Далеко не перший. І, безсумнівно, не останній. Питання в тому, чи зможуть Україна і її союзники створити систему, здатну своєчасно ідентифікувати гібридні загрози і забезпечувати ефективний опір новому типу агресії.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. За її словами, гібридна агресія Росії проти демократичного світу почалася не сьогодні. Їй, щонайменше, 10 років, якщо рахувати з часу нападу на Грузію.
"На початковому етапі реакція України і всього демократичного світу на цю агресію, на жаль, нагадувала реакцію людини на "легке нездужання" при вірусної хвороби. Правда, сьогодні ми досить швидко долаємо це відставання. Дискусії учасників конференції Платформи Україна-НАТО з протидії гібридним загрозам, що проходила в Києві тиждень тому, підтвердили, що "колективний розум" демократичного світу встиг налаштуватися на вироблення антидотів проти гібридного "вірусу" російської агресії, - зазначає віце-прем'єр. - Вилікувати хворобу повністю ми поки що не готові - навіть спільними зусиллями демократичних країн, союзів і міжнародних організацій. Але ми вже зробили великий крок до встановлення правильного діагнозу та класифікації симптомів. Гібридна загроза нині є усвідомленою, її джерело ідентифіковане навіть найбільшими "україноскептиками" Заходу і симпатиками Росії. Її наслідки для майбутнього демократії - очевидні, а розуміння загального характеру загроз спонукає до таких спільних дій".
Детальніше про те, як боротися з гібридною агресією з боку РФ, читайте в матеріалі Іванни Климпуш-Цинцадзе "Вірус "гібридної війни": у пошуках антидоту" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".