Втрати серед цивільних осіб з початку війни Росії проти України становлять 2 788 цивільних, зокрема 1 081 загиблий, за даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини, повідомляє ІНТЕРФАКС-Україна.
«УВКПЛ ООН вважає, що реальні цифри значно вищі, особливо на території, контрольованій урядом, і особливо в останні дні, оскільки отримання інформації з деяких регіонів, де велися інтенсивні бойові дії, затримується, а багато повідомлень все ще очікують підтвердження», – йдеться в заяві.
Зокрема, це стосується, наприклад, Маріуполя і Волновахи (Донецька область), Ізюма (Харківська область), Сєвєродонецька і Рубіжного (Луганська область), Тростянця (Сумська область), де є повідомлення про велику кількість жертв серед цивільного населення.
«Причиною більшості випадків загибелі або поранення цивільних осіб було застосування вибухових пристроїв із великою зоною ураження, а також обстрілів з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, ракетних та авіаударів», – повідомляє ООН.
За даними УВКПЛ ООН, загинуло 219 чоловіків, 165 жінок, 30 хлопчиків і 15 дівчаток, тоді як стать 48 дітей і 604 дорослих наразі не вдалося встановити.
Серед 1 707 поранених 28 дівчаток і 23 хлопчики, а також 69 дітей, стать яких наразі не вдалося встановити.
В ООН зазначили, що в Донецькій та Луганській областях станом на 00.00 25 березня було зафіксовано 285 загиблих і 672 поранених на території, контрольованій урядом, а також 59 загиблих і 224 поранених на території, контрольованій бойовиками незаконних збройних формувань «Л/ДНР».
В інших регіонах України під контролем уряду (у Києві, а також у Житомирській, Запорізькій, Київській, Сумській, Одеській, Миколаївській, Харківській, Херсонській, Дніпропетровській, Черкаській та Чернігівській областях) ООН зафіксувала 737 загиблих і 811 поранених.
Раніше повідомлялося, що у результаті повномасштабного російського вторгнення загинуло 136 українських дітей. Поранення отримали 199 дітей. Через щоденні бомбардування та обстріли пошкоджено 570 закладів освіти, 73 з яких зруйновано повністю. Крім того, постраждали від ворожого вогню понад 40 закладів для дітей, серед яких лікувальні, школи мистецтв, спортивні об’єкти, бібліотеки.