Вступна кампанія 2022: яким спеціальностям надається особлива підтримка

Поділитися
Вступна кампанія 2022: яким спеціальностям надається особлива підтримка © pixabay/nastya_gepp
В цьому році в Україні зарахування на спеціальності, яким надається особлива підтримка, відбуватиметься з певними особливостями.

Через військове вторгнення Росії, змынилися правила вступної кампанії в Україні. У 2022 році надається особлива підтримка вступникам на деякі спеціальності. Абітурієнти, які на них вступатимуть, отримають певні переваги. Про це повідомляє портал Osvita.ua.

Правила зарахування абітурієнтів на спеціальності, за якими надається особлива підтримка

У 2022 році для вступу на спеціальності, за якими надається особлива підтримка, діятимуть такі правила:

  • Буде застосуватися галузевий коефіцієнт – для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування) застосовується галузевий коефіцієнт до конкурсного бала 1,02 для поданих заяв із пріоритетністю 1 та 2.
  • Окремі умови переведення на вакантні місця держзамовлення;
  • Кваліфікаційний мінімум держзамовлення – мінімальна кількість вступників, яка може бути рекомендована на відкриту конкурсну пропозицію під час адресного розміщення бюджетних місць для відкриття набору на неї. Якщо кваліфікаційного мінімуму державного замовлення для відкритої конкурсної пропозиції не встановлено, він вважається рівним одному місцю.
  • Скорочений термін навчання на спорідненій спеціальності – абітурієнти, які вступають для здобуття ступеня бакалавра (магістра ветеринарного спрямування) на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра, освітнього ступеня молодшого бакалавра можуть зараховуватися за державним (регіональним) замовленням на перший курс за скороченим строком навчання лише в разі вступу на ту саму або споріднену в межах галузі знань спеціальність, а також на спеціальності, яким надається особлива підтримка.
  • Додатковий бал за підготовчі курси при вступі на бакалавра.

За якими спеціальностями надається особлива підтримка

До переліку галузей знань, за якими надається особлива підтримка, увійшли наступні:

  • Математика та статистика – Математика, Статистика.
  • Природничі науки – Хімія, Науки про Землю, Фізика та астрономія, Прикладна фізика та наноматеріали.
  • Освіта – Дошкільна освіта, Початкова освіта, Середня освіта (Математика), Середня освіта (Біологія та здоров’я людини), Середня освіта (Хімія), Середня освіта (Географія), Середня освіта (Фізика), Середня освіта (Інформатика), Середня освіта (Трудове навчання та технології), Середня освіта (Природничі науки), Професійна освіта (за спеціалізаціями).
  • Механічна інженерія – Прикладна механіка, Матеріалознавство, Галузеве машинобудування, Авіаційна та ракетно-космічна техніка, Суднобудування, 
    Металургія.
  • Електрична інженерія – Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка,
    Енергетичне машинобудування, Атомна енергетика, Теплоенергетика, Гідроенергетика.
  • Автоматизація та приладобудування – Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології, Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка, Мікро- і наносистемна техніка.
  • Хімія та біоінженерія – Хімічні технології та інженерія.
  • Електроніка та телекомунікації – Електроніка, Телекомунікації та радіотехніка
    Авіоніка.
  • Виробництво та технології – Харчові технології, Технології легкої промисловості,
    Технології захисту навколишнього середовища, Гірництво, Нафтогазова інженерія та технології, Деревообробні та меблеві технології.
  • Архітектура та будівництво – Будівництво та цивільна інженерія, Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології.
  • Аграрні науки та продовольство – Агрономія, Захист та карантин рослин, Садівництво та виноградарство, Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва, Лісове господарство, Садово-паркове господарство, Водні біоресурси та аквакультура, Агроінженерія.
  • Воєнні науки, нацбезпека, безпека державного кордону – Державна безпека, Безпека державного кордону, Військове управління (за видами збройних сил),
    Забезпечення військ (сил), Озброєння та військова техніка.
  • Цивільна безпека – Пожежна безпека, Цивільна безпека.
  • Транспорт – Морський та внутрішній водний транспорт (крім спеціалізації Навігація і управління морськими суднами), Авіаційний транспорт, Залізничний транспорт, Автомобільний транспорт, Транспортні технології (крім спеціалізації Транспортні технології (на морському та річковому транспорті), Транспортні технології на повітряному транспорті).

Нагадаємо, що в Україні вступити до закладів вищої освіти цього року можна буде і з мінімальним прохідним балом, який складатиме 100 балів. Але на деякі спеціальності мінімальний поріг встановлено на рівні 140 балів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі