Встановлення інвалідності: як це відбувається під час війни

Поділитися
Встановлення інвалідності: як це відбувається під час війни © freepik/freepik
Існує певний алгоритм дій.

Через війну, яку розпочала Росія в Україні зростає кількість осіб з інвалідністю серед цивільних та військових. Юристка Дар’я Єрьоменко розповіла, як встановлюється група інвалідності під час війни.

В першу чергу вона нагадала, які є групи інвалідності.

  • Третя група. Підставами для встановлення третьої групи інвалідності є стійкі функціональні порушення помірної важкості (наприклад, хронічні захворювання легень, легка форма розсіяного склерозу, цироз печінки, виразкова хвороба тощо). Такі люди найчастіше працездатні, але потребують соціальної допомоги й захисту.
  • Друга група. Це випадки, коли у людей є стійкі, виразно важкі функціональні порушення в організмі (наприклад, тяжкий артрит, остеопороз, наслідки травм спини або кінцівок, епілепсія, втрата зору або слуху тощо). При цьому вона здатна сама про себе піклуватися і не потребує постійного нагляду чи сторонньої допомоги.
  • Перша група. До першої групи належать випадки, коли людина перебуває у важкому стані здоров’я і не здатна сама себе обслуговувати (наприклад, рак у термінальній стадії, розсіяний склероз у важкій стадії, тяжкі ускладнення діабету, захворювання нирок 4 та 5 ступенів тощо). Такі люди потребують постійного нагляду, догляду і допомоги.

Оформити інвалідність можливо офлайн, звернувшись до закладу охорони здоров’я за місцем проживання.

Якщо людина за станом здоров’я або з інших причин не може з’явитися для проходження комісії по встановленню інвалідності, обстеження можуть провести вдома або у стаціонарі, де вона перебуває. Для заочного прийняття рішення МСЕК необхідна згода людини, що оформлює інвалідність, і матеріали її медичної справи.

Який порядок отримання інвалідності

  • Потрібно звернутися до сімейного лікаря з метою проведення діагностики стану здоров’я. Сімейний лікар направляє на обстеження до спеціалізованих лікарів, тому особа має пройти всі обстеження і здати всі аналізи. Кожен лікар робить запис у медичній карті та у формі 088/о, заповненій сімейним або головним лікарем.
  • Наступним етапом в процесі визначення інвалідності є розгляд форми 088/о лікарсько-консультативною комісією (ЛКК), яка утворюється при медичному закладі. ЛКК ухвалює рішення щодо присвоєння або відмови у присвоєнні інвалідності людині. Після узгодження результатів обстеження та підпису форми всіма членами комісії, пацієнт направляється на проходження МСЕК.
  • Перший візит особи до МСЕК здійснюється у супроводі сімейного лікаря або голови ЛКК. Після ухвалення рішення про інвалідність особі видається довідка про визнання/невизнання її особою з інвалідністю, а також індивідуальна програма реабілітації.
  • Комісія розглядає документи протягом 5 днів з дня їх надходження від лікарсько-консультативної комісії.

Нагадаємо, чи можуть встановити інвалідність після операції. Пояснення дала юристка.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі