Вручення повісток: що робити, якщо військовозобов'язаний отримав її у поштову скриньку

Поділитися
Вручення повісток: що робити, якщо військовозобов'язаний отримав її у поштову скриньку © freepik/freepik
Роз'яснення дав адвокат.

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через військову агресію Росії. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Адвокат Андрій Межирицький розповів ТСН.ua, що робити військовозобов'язаному, якщо він одержав повістку у поштову скриньку та яка відповідальність може бути за її ігнорування.

Він зазначив, чинним законодавством не передбачено жодної відповідальності, якщо особа не з’явилася за повісткою, яку знайшла в поштовій скриньці та за яку не розписалася.

«Така повістка не вважається врученою. Щодо цього є чисельна судова практика – ТЦК складає протокол про порушення правил мобілізації та накладає штраф за неявку за повісткою, навіть якщо людина не розписалася за отримання повістки», – сказав адвокат.

Межирицький пояснив, що є непоодинокі випадки, коли людині надіслали повістку поштою, людина не з’явилася, а потім відносно неї склали протокол про адміністративне правопорушення.

«Його також надіслали поштою. Людина з цього приводу не надала жодних пояснень і заперечень, не знаючи про те, що відбувається така ситуація. Керівник ТЦК виніс постанову про притягнення до адмінвідповідальності у вигляді штрафу від 3 400 до 5 100 грн», – додав він.

Експерт зазначив, що людина одночасно з відкриттям виконавчого провадження опиняється в Єдиному реєстрі боржників. Своєю чергою це може мати такі наслідки: заборону відкриття чи закриття банківських рахунків, блокування банківських рахунків, заборону відчуження рухомого чи нерухомого майна.

Якщо повістка адресована особі, яка за певною адресою зареєстрована як ВПО, але фактично не перебуває там, то власники та інші мешканці цього житла не несуть відповідальності.

«Це вибір людини – повідомити ТЦК чи ні про те, що такої особи в цьому житлі немає», – підкреслив Межирицький.

Експерт наголосив, що повістка вважається отриманою, якщо людина, якій вона адресована, за неї розписалася.

«Повістка вручена тоді, коли вона вручена особисто та є підпис. Все інше жодним чином це не може підмінити», – резюмував він.

Раніше ми писали, чи можуть військові перевіряти документи у військовозобов'язаних чоловіків у громадських місцях.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі