Через повномасштабне військове вторгнення Росії в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають чоловіки у віці від 18 до 60 років. Адвокат та провідний юрисконсульт компанії Nota Group Антон Маринич у коментарі "РБК-Україна" пояснив, чи можуть вручати військовозобов’язаним повістки не особисто, а через їхніх родичів.
Вручення повістки через родичів: чи законно це
Експерт зазначив, що вручення повісток військовозобов’язаним через родичів не передбачено законом. Він пояснив, що законодавство про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію встановлює чіткі вимоги до форми повістки, місця вручення та коло осіб, що можуть їх вручати.
"Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів" № 1487 від 30 грудня 2022 року визначено перелік уповноважених осіб, які можуть вручити повістку. При тому, на родичів або інших близьких осіб військовозобов’язаного такі обов’язки з вручення не покладаються", – наголосив Маринич.
Адвокат зауважив, що при цьому є окремі вимоги для призовників. А саме – незалежно від того, чи була отримана повістка, призовник зобов’язаний прибути до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову на строкову військову службу.
"Законодавцем були прийняті зміни до Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу", відповідно до яких під час дії воєнного стану призов на строкову військову службу не проводиться", – резюмував експерт.
Раніше ми писали, чи можуть під час мобілізації в Україні призвати студента, який є офіцером запасу.