Волонтерство в Україні потребує кращої організації та мотиваційного заохочення – депутат

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Волонтерство в Україні потребує кращої організації та мотиваційного заохочення – депутат Депутат впевнений, що держава зобов'язана стимулювати людей долучатися до громадської активності
Держава зобов'язана стимулювати людей долучатися до громадської активності, як це роблять у європейських країнах.

Україні слід було б ратифікувати "Європейську конвенцію про заохочення безмежної довгострокової волонтерської служби для молодих осіб", яка б дала правову основу для надання молодим волонтерам Європи відповідного юридичного статусу, пише депутат України від фракції ВО "Батьківщина" Іван Крулько у статті на ZN.UA.

Він пояснює, що конвенція фактично легалізує міжнародне європейське волонтерство для молоді на загальних правилах з типовими угодами і єдиним режимом прийому волонтерів. За словами парламентарія, депутатський запит про необхідність ратифікації зазначеної Конвенції вже поданий до Кабінету міністрів України.

Необхідність ратифікації цього документа Крулько аргументує тим, що "хвиля громадянської активності, яка народилася майже спонтанно, потребує напрямку, кращої організації та мотиваційного заохочення".

Депутат впевнений, що держава зобов'язана стимулювати людей долучатися до громадської активності, як це роблять у європейських країнах. Так, у Німеччині активісти отримують певні пільги і платять менше податків. Крім того, в ЄС і США у волонтерів є ряд переваг при працевлаштуванні. Волонтери Європейської волонтерської служби під час довгострокового волонтерства в іншій країні отримують майже 30 євро в день на кишенькові витрати.

За словами Крулько, в ЄС є чітке розуміння, що волонтерство підвищує конкурентоспроможність і дає можливість кар'єрного росту. "Така норма може запрацювати і в Україні, оскільки міститься в зареєстрованому у парламенті законопроекті "Про молодь" (№3621), згідно з яким волонтерство трактується вторинною зайнятістю молоді, а отримані волонтером навички розглядаються як важлива складова професійної орієнтації та розвитку молоді", - говорить парламентарій.

Депутат також нагадав, що з березня 2015 р. волонтерство "офіційно легалізовано", оскільки вступив в силу новий Закон "Про волонтерську діяльність" (№1408).

Детальніше читайте у статті Авана Крулько на сторінках "Дзеркала тижня. Україна" в статті Волонтерство в Україні: як підтримати і підсилити мотивацію?.

Раніше DT.UA писало: волонтери зізнаються, що їх діяльність нелегальна, але закликають не спекулювати на цій темі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі