Волонтерка розповіла, чим можна допомогти лікарям для боротьби з коронавірусом

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Волонтерка розповіла, чим можна допомогти лікарям для боротьби з коронавірусом Українські медики вже стикаються з величезним навантаженням і серйозно ризикують © Ministry of Defense of Ukraine / Flickr
Медики зіткнулися з труднощами в зв'язку з зупинкою міжміського транспортного сполучення та переведенням їх на багатоденні зміни.

Громадяни, які хочуть допомогти українським медикам боротися з коронавірусом, можуть робити це вже зараз. Однією з серйозних проблем, з якою зіткнулися лікарі й особливо медсестри і санітари – це зупинка міжміського транспортного сполучення, розповіла голова благодійного фонду "Свої" Леся Литвинова в інтерв'ю ZN.UA.

"Це дуже велика проблема. Практично весь молодший персонал живе за містом. І на зміни їздить з області. Оскільки міжміське сполучення зупинили, люди або взагалі не можуть доїхати, або вартість доїзду на роботу перевищує їхню зарплату за півроку. І це буде ще одна проблема", - пояснила волонтерка.

Уже зараз українці самооорганизовываются і допомагають медикам добиратися на роботу і додому.

"Є кілька транспортних груп транспорту, де можна зареєструватися та підвезти медперсонал. Зараз почали створювати дрібні по районах. Це зручніше", - зазначила Леся Литвинова.

Вона також спрогнозувала, що вже скоро гострою буде проблема організації харчування медиків, яких переводять на багатоденні зміни.

"Я думаю, що зараз виникне ще проблема з харчуванням у лікарнях у лікарів. У хоспісі в 2-ій лікарні, через те, що медсестри не можуть доїжджати, вирішили спробувати зміни четверо діб через четверо. Їдальні в лікарні немає. Бутербродами на четверо діб проблему не вирішити", - розповіла волонтерка.

Тому вона не виключила, що частина медперсоналу прийме рішення про звільнення.

"Це не масово, але таких чимало. І їх можна зрозуміти. Коли медседстра каже, що за три тисячі гривень не буде побиватися. Вона не зможе нормально дістатися – по-перше. І, по-друге, ніхто не може її захистити. А у неї вдома – літні батьки і маленькі діти. "Вибачте, я краще картоплю на городі посаджу". Їх можна зрозуміти. Лікарів, яким 65 років і більше, которі звільнилися, можна зрозуміти. Я захоплююся тими, хто закриває на все очі і каже: "Я пішов", але я розумію тих, хто відмовляється це робити", - зазначила волонтер.

Леся Литвинова закликала всіх, кому небайдужі ці проблеми і хто дійсно хоче допомогти іншим , бути, у першу чергу, відповідальними.

"Відповідальне ставлення до себе і до своїх близьких сильно вплине на ситуацію. Якщо при цьому можеш допомогти комусь ще – здорово.. Не обов'язково грошима, не обов'язково допомога повинна бути масштабною. Але банально, йдучи в магазин, занести продукти літнім одиноким сусідам – це допомога. Бо інакше їм доведеться вийти, а вони - в групі ризику", - зазначила волонтер.

Вона пояснила, що для допомоги якійсь лікарні зовсім необов'язково намагатися придбати саме апарат штучної вентиляції легенів: по-перше, це дуже складно, а по-друге, є й інші потреби.

"Якщо ви дійсно хочете допомогти, то виберіть, грубо кажучи, оператора допомоги, і допомагайте йому. Ви можете зробити цільовий грант для лікарні. І лікарня витратить гроші самостійно, як тільки відловить щось їй потрібне. У будь-якому місті ви можете знайти фонд, який цим займається. В Одесі - "Корпорація монстрів". У Львові – "Крила надії". Знайдіть тих, кому довіряєте, і допоможіть їм.", - підсумувала Леся Литвинова.

Детальніше про рівень готовності українських лікарень до пандемії COVID-19 і внесок волонтерів у боротьбу з коронавірусом читайте інтерв'ю Лесі Литвиной Аллі Котляр "Волонтери. Другий фронт" у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі