Міністр оборони Британії Бен Воллес виключив негайне постачання Україні винищувачів з Британії. Під час інтерв'ю BBC він пояснив, що цей процес може тривати місяці.
Тож зараз Британія займається тим, аби гарантувати альтернативний захист українського неба. Ба більше, і підтримка рухомих військ, і підтримка в повітрі можуть бути забезпечені з допомогою далекобійних ракет та БПЛА.
Воллес зазначив, що "більш реалістично і продуктивно" сподіватися, що Лондон відправить Києву винищувачі вже після перемоги України. Тобто такий вид озброєння ми можемо отримати в довгостроковій перспективі насамперед для захисту своєї безпеки після війни.
"Це не звичайний випадок буксирування літака до кордону. Британія знає, що потрібно Україні, і дуже рада допомогти багатьма способами, намагаючись досягти ефекту. Такого ж ефекту можна досягти, але потенційно в інший спосіб - і не витрачаючи на це місяці", - сказав він.
Міністр також відкинув пропозицію колишнього британського прем'єр-міністра країни Бориса Джонсона про надання нам сотні винищувачів "Тайфун". Річ у тім, що ці літаки виготовлялися коаліцією кількох держав, тож потрібен дозвіл кожної з них, аби вони вже ж дісталися України.
"Тайфуни" обладнані лише для бою в повітрі і не придатні для наземної атаки", - зазначив Воллес.
8 лютого після виступу перед парламентом Британії президента України Володимира Зеленського прем'єр-міністр Сполученого Королівства Ріші Сунак доручив Міноборони з'ясувати, які літаки країна потенційно може надати нам. На це оперативно відреагували у Москві, традиційно пригрозивши Лондону "військовими та політичними" наслідками.
Нагадаємо, речник ПС ЗСУ Юрій Ігнат розповів, що для захисту неба Україні потрібно близько 200 винищувачів - до п'яти бригад, кожна з яких налічуватиме по три ескадрильї. Пріоритетом для нас залишаються американські літаки F-16, адже вони мають широкий спектр засобів ураження - можуть і бути по наземних цілях, і по аеродинамічних.