Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, що для захисту неба Україні потрібно близько 200 винищувачів. Важливо, що вони повинні бути багатоцільовими, а морально та фізично застарілі літаки радянських типів, які зараз є у нас на озброєнні, потрібно замінити. Про це військовий розповів під час інтерв'ю La Chaîne Info і в коментарі УП.
Речник ПС зазначив, що Україна - одна з найбільших країн Європи, тож потребує захисту неба не лише у воєнний час, але й в мирний.
Наразі авіаційне угруповання РФ в 5-6 разів перевищує кількість бойових машин, яка є в української авіації. Наприклад, на цю мить у нас є 11 бригад: одна – навчальна, три – транспортні, одна – штурмова, одна – бомбардувальна і п'ять – винищувальних. А найновіший літак, який є у ЗСУ - Су-27, на озброєння надійшов у 1991 році.
"Плюс ми поступаємося в технологіях. Тому потреба є серйозна. Необхідно створити до 5 бригад тактичної авіації із одним типом багатоцільового літака західного зразка. Який тип це буде, зараз визначається...,- зазначає Ігнат. - Зрозуміло, що ми не зможемо отримати все й відразу, але поетапний перехід на новий багатоцільовий літак – це вимога часу.
На нинішній час найбільшим вірогідним кандидатом на заміщення старих радянських літаків є саме F-16, бо на це є певні об’єктивні причини. І це не одноосібне рішення, ведуться постійні консультації із партнерами".
Та спершу, продовжив військовий, Україна очікує на постачання кількох ескадрилей.
Не варто забувати, що для роботи з західними винищувачами потрібно спершу підготувати льотний склад, авіаційних інженерів та аеродромну інфраструктуру до подальшого переозброєння.
"Далі – формування авіаційних бригад – до п’яти, кожна з них може включати до 3 ескадрилей. Така держава, як Україна, одна із найбільших у Європі, потребує саме такої кількості літаків, і це вже буде повне переозброєння і заміщення старої радянської техніки", - зазначив Ігнат.
Чому Україна сподівається отримати саме F-16? Ігнат пояснив, що цей винищувач має широкий спектр засобів ураження: може завдавати ударів як по наземних цілях (склади боєприпасів та пально-мастильних матеріалів, укріпрайони, бронетехніка противника), так і вражати усі види аеродинамічних цілей (ракети, літаки, гелікоптери і дрони-камікадзе).
Коли Україна отримає перевагу в повітрі, продовжив він, то зможе більше успішно проводити й наземні операції, наприклад, з деокупації наших територій.
Ігнат зазначив, що наразі некоректно робити будь-які прогнози щодо термінів постачання нам винищувачів. Він лише сказав, що українські пілоти готові до навчання, а відповідні відомства вже займаються адаптацією інфраструктури.
Нагадаємо, прем'єр-міністр Матеуш Моравецький заявив, що Польща може передати Україні свої винищувачі F-16, якщо таке рішення підтримають у НАТО.