Воєнний стан: чи змінилися підходи до мобілізації у листопаді

Поділитися
Воєнний стан: чи змінилися підходи до мобілізації у листопаді © t.me/azov_media
Роз'яснення дали у ЗСУ.

Через війну, яку розв'язала РФ, в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Начальник служби зв'язків з громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо в ефірі загальнонаціонально телемарафону пояснив, чи відбулися якісь зміни в тому, хто може бути мобілізований з 1 листопада. Про це пише «УНІАН».

Він зазначив, що в Україні мобілізація продовжується у плановому режимі.

«Я не розумію, звідки взялась цифра саме 1 листопада. Все як було, так і триває. Мобілізація в Україні триває з 2022 року з лютого місяця, триває в плановому режимі. Наші військовозобов’язані громадяни, це чоловіки від 18 до 60 років, які придатні за станом здоров’я проходити військову службу за мобілізацією та не мають причин на отримання відстрочки. Якщо є причини отримати відстрочку, громадянину потрібно з’явитися у свій територіальний центр комплектування, надати відповідно документ, який підтверджує це право і займатися далі своїми справами», – пояснив Фітьо.

Також він додав, що заклик до всіх українців декілька тижнів тому прийти і оновити дані у територіальних центрах комплектування, був зроблений з метою уточнення даних про стан військовозобов’язаних. Але через те, що «наші громадяни, на жаль, часто стають жертвами дезінформації з неофіційних ресурсів, іноді деяка виникає плутанина».

«Відповідно, з’явилися в територіальні центри комплектування і оновили про себе дані. Саме найбільша проблема в тому, що по обліку у територіальних центрах комплектування людина за станом здоров’я придатна, по документах може проходити військову службу, а коли дана людина була відповідно до заходів оповіщена і запрошена до центрів комплектування, виявляється, що в неї є причина на отримання відстрочки. Але ми про ці причини, на жаль, нічого не знали, оскільки ця людина свої дані не оновлювала», – пояснив він.

Фітьо наголосив, що без оновлення громадянами даних, складно з’ясувати наявний кадровий ресурс військовозобов’язаних.

«Саме в цьому полягає проблема. Саме тому ми просимо всіх оновити свої дані, щоб ми розуміли, які ресурси є насправді. Хто має право на відстрочку, хто має трьох неповнолітніх дітей, в кого стан здоров’я не дозволяє проходити військову службу, наприклад, на передовій, але він може виконувати певні завдання в тилу чи в іншій сфері Сил оборони», – резюмував він.

Раніше ми писали, чи визнають придатним до військової служби чоловіка, який має проблеми з зором.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі