Загальна мобілізація: чи визнають придатним чоловіка з проблемами із зором

Поділитися
Загальна мобілізація: чи визнають придатним чоловіка з проблемами із зором © freepik/freepik
Ступінь придатності визначає військово-лікарська комісія.

Цього року Міністерство оборони України оновило список хвороб, який визначає придатність до військової служби. Зміни до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України (наказ Міністерства оборони № 490 від 18 серпня 2023 року) вступили в дію наприкінці серпня.

Юрист Дмитро Дончак розповів, чи можуть визнати придатним до служби чоловіка, що має проблеми із зором.

Що стосується гостроти зору, то у відповідності до статті 31 Розкладу хвороб Наказу № 402, пункт «а» ( непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку) застосовується якщо гострота зору (з корекцією) одного ока нижче 0,1 або його сліпота, відсутність очного яблука при гостроті зору другого ока 0,3 і нижче або гострота зору обох очей 0,2 і нижче.

Пункт «б» застосовується якщо гострота зору (з корекцією) одного ока нижче 0,1 або його сліпота, відсутність очного яблука при гостроті зору другого ока 0,4 і вище або гострота зору одного ока 0,3 при гостроті зору другого ока від 0,3 до 0,1.

Якщо у чоловіка гострота зору з корекцією одного ока менше ніж 0,1, а гострота другого ока з корекцією 1,0 - таким чином, ВЛК повинна застосувати статтю 31-б – «Непридатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально».

Як вказано в п. 20.4. Положення про військово-лікарську експертизу, за статтями (пунктами статей) Розкладу хвороб, що передбачають індивідуальну оцінку непридатності до військової служби або обмежену придатність осіб, які пройшли медичний огляд за графами II, III, ВЛК приймає одну з таких постанов:

  •  «непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час»;
  • «обмежено придатний до військової служби».

Таким чином, враховуючи воєнний час, ВЛК повинна встановити обмежену придатність.

Якщо у чоловіка є складний гіперметропічний астигматизм, то тут варто звернути увагу на показники хвороби.

Згідно з статтею 30 Розкладу хвороб, до пункту «б» належить астигматизм будь-якого виду з різницею рефракції у двох головних меридіанах більше 6,0 дптр. До пункту «в» належить астигматизм будь-якого виду з різницею рефракції у двох головних меридіанах більше 3,0 дптр і до 6,0 дптр.

Знаючи показники астигматизму, особа сама може визначити, яку статтю повинна встановити ВЛК. Але в будь-якому випадку це або стаття 30-б, або стаття 30-в. Стаття 30-б означатиме обмежену придатність, стаття 30-в означатиме що чоловік придатний до служби з таким астигматизмом.

Якщо у чоловіка є амбліопія, то цей випадок відноситься до статті 31 Розкладу хвороб, при визначенні ступеню придатності до служби застосовується разом з оцінкою гостроти зору, тобто наявність амбліопії все рівно буде означати обмежену придатність.

Хронічна судинна оптична нейропатія це ураження нервової системи, в основному супроводжує цукровий діабет. Тому, якщо вона є у чоловіка, то цей випадок відноситься до статті 13 Розкладу хвороб. до пункту «а» статті 13 належать хронічна сенсорно-моторна або автономна нейропатія, до пункту «б» належать дистальна нейропатія з больовим синдромом. Оптична судинна нейропатія не вказана в Поясненні до застосування статті 13, тому, на думку юриста, ВЛК навряд чи запише її в постанові щодо ступеня придатності до служби.

Нагадаємо, з якими хворобами не можуть призвати в армію зараз. Проходження медичної комісії є обов’язковою умовою для всіх військовозобов’язаних.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі