Через військову агресію РФ, в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Міноборони оновило список хвороб, який визначає придатність до військової служби. Адвокат адвокатського об’єднання Constructive lawyers Олександр Босенко розповів виданню Факти ICTV, чи можуть відправити на фронт обмежено придатних чоловіків.
Експерт зазначив, що придатність чоловіків призовного віку, які мають ті чи інші захворювання, визначає військово-лікарська комісія (ВЛК).
«Комісія приймає рішення щодо таких осіб. Візьмемо категорію хвороби ендокринної системи з незначними порушеннями функції або ж легкими короткочасними проявами психічних розладів, тут виключно лікарі ВЛК зараховують таких осіб до обмежено придатних, але важливо й те до яких роду військ їх скерують. В цьому й полягає головне питання – можуть чи не можуть особи з такими категоріями хвороб перебувати безпосередньо в окопах», – пояснив Босенко.
Він наголосив, що у кожної людини хвороба може перебігати по-різному, а в умовах служби на передовій вона може загостритися та призвести до певних наслідків.
«Ну, наприклад, людину направлять у піхоту. Трапиться якийсь командир, який не читає особові справи, а під час війни це може бути. Роту солдат направляють безпосередньо в окопи, а в цій роті солдат є особа, яка обмежено придатна», – додав експерт.
Адвокат підкреслив, що одна людина, умовно, може бігати кілометр, інша людина з такою самою хворобою не може пройти і 500 метрів.
«Якщо ВЛК спрямовує таких осіб до військ, то це означає, що особа не потрапить на нуль. Тому саме рід військ – тут ключове», – резюмував він.
Раніше ми писали, що може змінитися для військовозобов'язаних, коли ТЦК отримають доступ до державних реєстрів.