Воєнний стан: чи треба чоловікам з інвалідністю І та ІІІ групи проходити повторний медогляд

Поділитися
Воєнний стан: чи треба чоловікам з інвалідністю І та ІІІ групи проходити повторний медогляд © freepik/freepik
Роз'яснення дав експерт.

Через війну, яку розв'язала Росія, в Україні оголошена загальна мобілізація та воєнний стан. В цей період мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Нещодавно Верховна Рада ухвалила у першому читанні прийняла за основу законопроєкт про мобілізацію.

Юрист у питаннях армії та проходження військової служби Олександр Золотухін розповів «24 каналу», чи потрібно буде чоловікам, які одержали інвалідність після 24 лютого 2022 року, пройти переогляд на придатність до військової служби.

Золотухін зазначив, що в Євросоюзі назвали «ноу-хау» норму нового законопроєкту про мобілізацію про те, що усі військовозобов'язані чоловіки, які отримали І чи II групу інвалідності, мають повторно пройти медогляд до кінця 2024 року.

«Єдине, що в законопроєкті міститься описка. Оскільки там вказано, які отримали «після 24 лютого 2024-го року». Але, ймовірно, законодавець має на думці «24 лютого 2022-го року», – сказав експерт.

Юрист підкреслив, що відтак громадянин, який отримує ту чи іншу послугу, або виконує певну юридичну дію в Україні, не має можливості забезпечити собі надалі правову визначеність. А також розуміти, що цей документ, який видали від імені України або від певного територіального органу може мати силу надалі.

Він пояснив, що законотворці можуть невдовзі ухвалити законопроєкт, який зобов'яже повторно доводити чи повторно робити певні дії.

Фактично це нівелює принцип правової визначеності. За словами Золотухіна, у «світлі», наприклад, ЄС, він ставить Україну в таку собі «тінь».

Юрист додав, що відповідно до документа, зміни можуть торкнутися українців за кордоном. Адже без надання документів про приписку до призовної дільниці ТЦК вони не зможуть зробити нотаріальну або консульську дію.

«Можна буде лише повернутися в Україну без документів таких. Або, якщо, наприклад, чоловік іноземець або жінка іноземка – у такому випадку можна буде отримати консульську дію. У всіх інших випадках будь-які консульські дії по суті будуть обмежені», – резюмував він.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що влада планує розробити новий механізм бронювання працівників підприємств, які підлягають призову.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі