Водійське посвідчення: як його повернути позбавленим права на керування авто

Поділитися
Водійське посвідчення: як його повернути позбавленим права на керування авто © Головний сервісний центр МВС / Facebook
Пояснення дав юрист.

З серпня в Україні можна складати теоретичний іспит для отримання водійського посвідчення без обовʼязкового навчання в автошколі. А українці , які позбавлені водійських прав за рішенням суду, можуть після закінчення терміну, поновити їх за певних умов.

У юридичній компанії «Дорожній адвокат» пояснили, як та коли це можливо.

Повернення посвідчення водіям, позбавленим права на керування транспортними засобами, регулюється Положенням про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженим постановою КМУ №340 від 08.05.1993 р.

Особа вважається позбавленою права керування транспортним засобом після набрання законної сили рішенням суду про позбавлення цього права. Рішення суду першої інстанції набирає законної сили, якщо воно не оскаржене протягом 10 днів з дати його винесення. Рішення суду апеляційної інстанції набирає законної сили в день його винесення.

До набрання рішенням суду про позбавлення права управління законної сили, водій має право керувати транспортними засобами. Підставою управління є тимчасовий дозвіл на право управління.

Як повернути вилучене посвідчення водія

Строк позбавлення права управління спливає після закінчення встановленого судом строку. Відлік цього терміну починається з дати набрання рішенням суду законної сили.

Для повернення посвідчення водія особа повинна скласти теоретичний і практичний іспити. У разі, коли у водійському вказані дві або більше категорій, іспити складаються за вищою з них.

Умови для позбавлених керування у стані сп'яніння

Особам, позбавленим права на керування за їзду в стані сп'яніння, посвідчення водія повертається після виконання обов'язкових наступних умов:

  • проходження позачергового медичного огляду;
  • складання теоретичного іспиту;
  • складання практичного іспиту.

Також застосовується умова складання іспиту з вищої з категорій водіння, коли у посвідченні водія зазначені дві або більше категорій.

Умови для позбавлених за керування при наявному обмеженні

Для осіб цієї категорії повернення посвідчення водія здійснюється за спрощеною процедурою. Такі водії можуть отримати своє посвідчення назад після закінчення строку позбавлення, встановленого судом. Складання іспитів та надання медичних довідок не потрібно.

Умови для осіб, позбавлених права керування з тимчасовим водійським (виданим вперше)

Особам, позбавленим права керування транспортними засобами та тим, у яких вперше видано тимчасове посвідчення водія, не надається можливість повернення такого посвідчення. У такому разі, після набрання чинності судовим рішенням про позбавлення особи права управління, посвідчення водія вважається недійсним.

Таке посвідчення підлягає знищенню. Для отримання права на керування транспортними засобами після закінчення строку, на який вона позбавлена такого права, така особа повинна:

  • пройти позачерговий медичний огляд;
  • пройти повторну підготовку у відповідному закладі;
  • скласти теоретичний іспит;
  • скласти практичний іспит.

Після виконання цих етапів особа отримує нове посвідчення водія, яке вважається отриманим вперше. Таке посвідчення є дійсним протягом 2 років з певними особливостями, визначеними для даного типу посвідчення.

Куди звернутися за поверненням вилученого посвідчення водія

Вилучені посвідчення водія зберігаються в територіальному сервісному центрі МВС за місцем проживання. Місце проживання вказується у судовому рішенні про позбавлення права керування транспортними засобами.

Якщо на момент закінчення строку позбавлення права управління посвідчення не було передано органом поліції до сервісного центру МВС, водій може звернутися з письмовою заявою для перенаправлення документів за місцем призначення.

Через повномасштабне вторгнення Росії, деякі українці були змушені виїхати за кордон. Зокрема, деякі наші громадяни отримали тимчасовий захист Чехії. Нагадаємо, як відновити водійське посвідчення у Чехії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі