Про це на сторінках Rzeczpospolita пише Анджей Ломановський. Все вказує на те, що Європа може видихнути з полегшенням, оскільки сил у Росії не вистачить. Економічні втрати, спричинені санкціями і обвалом цін на нафту, змушують Росію піти на зміну підходу навіть до пріоритетного для Володимира Путіна питання переозброєння армії.
Захід, на яких всі звикли кидати свій гнів через пасивність перед російським експансіонізмом, здається зараз немає жодного бажання укладати подвійні угоди. А це позбавляє Москву надій, що вона скоро отримає плату за своє втручання в Сирії у вигляді скасування санкцій. І таким чином, можна було б подумати, що ми на шляху до завершення війни на Сході України.
Але це було б занадто просто. Тому що, передусім, російська владна еліта не така монолітна, якою її намагається змалювати державна пропаганда. Попри високий рейтинг, авторитет президента роздирають різні конфлікти. Росія вислала в Україну багато своїх військових високого рангу.
А зараз вони повинні були б повернутися до своїх частин в Сибіру чи біля Полярного кола без будь-яких нагород, медалей чи кар'єрного підвищення?
Обстріли українських позицій в Донбасі щодня посилюються і це свідчить про те, що такий сценарій занадто оптимістичний. А існує ще й інша сторона медалі – українська. Щоразу більше вона злиться на мовчання Заходу щодо порушення перемир'я в Донбасі російською стороною. І дедалі більше вона непокоїться можливістю того, що Захід домовляться з Москвою за спиною Києва. Заходу зараз достатньо лише підштовхнути Росію до наземної операції в Сирії в обмін на, наприклад, легалізацію окупації Криму.
Київ на таке ніколи не погодиться і не дозволить, щоб про його війну забули. І саме це ми спостерігаємо на кордоні між материковою Україною і окупованим півостровом.
Тим часом, українська розвідка оголосила, що війною в Донбасі керують заступник начальника Генштабу РФ і начштабу територіальних військ ЮВО. Повне досьє генералів опубліковано на сайті Головного управління розвідки Міністерства оборони України.
Останнім часом бойовики активізували військові дії в зоні АТО. Український розвідка охарактеризосвала ситуацію в зоні АТО як складну.
25 листопада начальник Генштабу ЗСУ України Віктор Муженко своїм розпорядженням заборонив українським військовим відкривати вогонь. Українська сторона СЦКК вже поінформувала про це представників СММ ОБСЄ і російську сторону центру.
Раніше міжнародний експерт з вирішення конфліктів Наталія Міріманова в інтерв'ю DT.UA висловила думку, що днадання окупації стало б основою як для розвитку Мінських домовленостей, так і длясценарію "стіни". Тим не менш, Україна за минулий час так і не змогла надати світу формальні неспростовні докази агресії Росії в Донбасі.