Військові спостерігачі ОБСЄ не змогли потрапити в Крим через "специфічне керівництво"

Поділитися
Глава МЗС Литви повідомив, що на півострові "специфічне керівництво, яке не дуже охоче йде на контакт з іншими організаціями".

Військовим спостерігачам Організації з безпеки і співробітництва в Європі не вдалося потрапити в Крим. Про це повідомив глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс.

Як заявив глава зовнішньополітичного відомства Литви, на півострові "специфічне керівництво, яке не дуже охоче йде на контакт з іншими організаціями".

Міністр підтвердив, що ОБСЄ готує і місію цивільних спостерігачів. За його словами, Литва готова брати участь в обох місіях. У військову місію Литва направила двох офіцерів. Для цивільної місії також вже вибраний дипломат.

Глава МЗС Литви сподівається, що цивільних спостерігачів пустять в Крим. "Ми дуже хочемо, щоб їх пустили, але не можу гарантувати, так як ми бачимо, що там специфічне керівництво, яке не дуже охоче йде на контакт з іншими організаціями, але сподіваємося, що нам вдасться їх переконати", - сказав Лінкявічюс.

За словами міністра, мета місій - отримувати об'єктивну інформацію і переконати Росію вести переговори з Україною.

Надіслати в Україну військових спостерігачів країни ОБСЄ вирішили на прохання українських властей, які стверджують, що Крим не підлягає "окупації" з боку Росії. Мова йде не про офіційну місії з мандатом даної організації, а про відправку спостерігачів окремими країнами, що входять в ОБСЄ.

18 країн ОБСЄ направили на Україну 35 військовослужбовців без зброї, повідомляється на сайті організації. Питання про направлення військової місії обговорювалося на спільному засіданні Постійної ради та Форуму із співробітництва у галузі безпеки.

Візит пройде 5-12 березня і розпочнеться в Одесі. Генсек ОБСЄ Ламберто Заньєр впевнений, що дана місія допоможе в деескалації напруженості на Україні і прояснить заклопотаність з приводу "незвичайної воєнної діяльності" в країні.

"Надаючи об'єктивну оцінку фактів на місцевості, ОБСЄ буде в більшій мірі в змозі сприяти політичного розв'язання нинішньої кризи через діалог", - заявив Заньєр.

Між тим, "Українська правда", посилаючись на офіс координатора проектів ОБСЄ в Україні, стверджує, що члени місії ОБСЄ в даний час вже працюють в Криму. У повідомленні, правда, не уточнюється, чи йдеться саме про військових спостерігачів.

Латвія відправила у складі місії ОБСЄ двоє бійців Національних збройних сил. Минулого разу Латвія брала участь у місії ОБСЄ в 2008-2009 році під час російсько-грузинського конфлікту.

28 лютого ОБСЄ офіційно зажадала від Росії пояснень у зв'язку з посиленою військовою присутністю на півдні України. ОБСЄ вважає, що дії Росії створюють загрозу безпеці України. !zn

Читайте також:

США закликали раду Безпеки ООН невідкладно направити в Крим міжнародну посередницьку місію

Українці Криму просять владу країни про захист і запобігання війни

Росія схвалила введення військ в Україні

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі