Виставка "Шовковий шлях. Мистецтво та сучасні художники з Італії" у Києві: фоторепортаж

ZN.UA Ексклюзив Фото
Поділитися
Вона розпочинає цей шлях в українській столиці, далі вирушить до Анкари (Туреччина), потім до Тбілісі (Грузія) та до Ташкента (Узбекистан).

В Музейно-виставковому центрі сучасного мистецтва Музею історії Києва  відкрито міжнародну виставку сучасного італійського мистецтва "Шовковий шлях. Мистецтво та сучасні художники з Італії".  На ній побував фотокореспондент ZN.UA Василь Артюшенко.

Даний проєкт - це мистецька інтерпретація стародавнього караванного шляху, який з'єднував Європу та Азію. Виставка розпочинає цей шлях у Києві, далі вирушить до Анкари (Туреччина), потім до Тбілісі (Грузія) та до Ташкента (Узбекистан).

Проєкт об'єднує в собі роботи 38 італійських митців кількох поколінь, починаючи з колекції творів італійського мистецтва 1950-х років з Палацу делла Фарнезіна (Palazzo della Farnesina), який є штаб-квартирою Міністерства закордонних справ у Римі, до робіт сучасних митців Італії. Ці митці представляють різні  художні напрями і стилі та використовують широкий спектр способів вираження.

На виставці представлені картини, написані акрилом на полотні,  відео-арт, скульптура та авторські інсталяції. Вибрані роботи яскраво презентують різні аспекти перетину художньої культури минулого та сучасності, мов ті каравани, що йшли по віддалених землях на Схід, навантажені товарами різних видів, створюючи або відтворюючи нові і давні оповіді: від драконів до високотехнологічної культури, від даоських храмів до глобального ринку. Автори проєкту прагнуть віднайти зв'язок між "дарами" з минулого і його впливом на сучасних митців Італії та презентувати зібраний ними творчий доробок глядачам із різних країн світу.

Виставка "Шовковий шлях. Мистецтво та сучасні художники з Італії" у Києві є однією з ключових подій культурної програми Посольства Італії та Італійського інституту культури у Києві на 2021 рік. Це також надзвичайно важлива ініціатива, що реалізується у рамках Програми промоції італійського мистецтва Міністерства закордонних справ та міжнародного співробітництва Італії в 2021 році та є  італійським внеском у святкування 30-ї річниці незалежності України -- країни, яка протягом століть є культурним мостом між Заходом і Сходом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі