"Про хвороби: на щастя, сірчаний ангідрид, його концентрація, перебуває у гранично припустимих межах і не викликає серйозних захворювань... може викликати ускладнення, якщо у людини, наприклад, є бронхіальна астма", - цитує чиновника "Укрінформ".
Перевищення концентрації у повітрі сірчистого ангідриду подразнює слизову оболонку очей і верхніх дихальних шляхів. Що може проявлятися нежиттю, кашлем, сухістю в роті, порушенням дихання.
Шкідливі речовини концентруються на низинних територіях, нагадує Родина. "При відчутних ознаках слід застосувати засоби індивідуального захисту, змочити марлеву пов'язку в розчині води та соди для нейтралізації кислоти", - порекомендував він.
Зазначимо, Міністерство закордонних справ України готує звернення в Організацію із заборони хімічної зброї (ОЗХО) щодо екологічної катастрофи на півострові. Наразі тривають необхідні експертизи для підкріплення звернення відповідними фактами.
Перші повідомлення про масштабні викиди в Армянську почали надходити ще 25 серпня (за даними ЗМІ, вперше вони були зафіксовані 23-24 серпня), однак їх наявність окупаційна "влада" півострова визнали лише 28-го. У суміжній Херсонській області також зафіксовано підвищений вміст в повітрі шкідливих хімречовин.
Російська окупаційна прокуратура Криму заявила, що проведе розслідування за фактом викидів шкідливих речовин в атмосферу в Армянську. З міста евакуювали дітей та оголосили двотижневі канікули. Дорослі кримчани, які зберегли паспорти України, можуть в'їхати на її материкову частину за спрощеною процедурою.
"Віце-прем'єр-міністр" окупаційного уряду Криму Ігор Михайличенко називав причиною викидів випаровування вмісту кислотонакопичувача на філії заводу "Титан" (перереєстрований "Кримський титан", пов'язаний із Дмитром Фірташем – ред.) через спеку та брак води. Своєю чергою українські правоохоронці висунули три версії, зокрема пошкодження кислотонакопичувачів під час військових навчань окупантів.
На адмінкордоні з окупованим півостровом працює пересувна хіміко-радіометрична лабораторія, у Херсонській області тривають заходи зі знезараження постраждалих від викидів територій.
Детальніше про ситуацію в Армянську читайте у матеріалі DT.UA "Екологічна катастрофа в анексованому Криму: причини і наслідки".