Викиди в Армянську: у МОЗ розповіли про наслідки для здоров'я

Поділитися
Викиди в Армянську: у МОЗ розповіли про наслідки для здоров'я Серйозних захворювань сірчаний ангідрид не викликає, заспокоюють у МОЗ
Радять використовувати індивідуальні засоби хімзахисту або марлеву пов'язку, змочену в розчині води та соди.

Викиди сірчаного ангідриду, від яких потерпають мешканці півночі анексованого РФ Криму та суміжних районів Херсонської області на материковій частині України, не можуть викликати серйозні захворювання, повідомив заступник генерального директора Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я Роман Родина.

"Про хвороби: на щастя, сірчаний ангідрид, його концентрація, перебуває у гранично припустимих межах і не викликає серйозних захворювань... може викликати ускладнення, якщо у людини, наприклад, є бронхіальна астма", - цитує чиновника "Укрінформ".

Перевищення концентрації у повітрі сірчистого ангідриду подразнює слизову оболонку очей і верхніх дихальних шляхів. Що може проявлятися нежиттю, кашлем, сухістю в роті, порушенням дихання.

Шкідливі речовини концентруються на низинних територіях, нагадує Родина. "При відчутних ознаках слід застосувати засоби індивідуального захисту, змочити марлеву пов'язку в розчині води та соди для нейтралізації кислоти", - порекомендував він.

Зазначимо, Міністерство закордонних справ України готує звернення в Організацію із заборони хімічної зброї (ОЗХО) щодо екологічної катастрофи на півострові. Наразі тривають необхідні експертизи для підкріплення звернення відповідними фактами.

Перші повідомлення про масштабні викиди в Армянську почали надходити ще 25 серпня (за даними ЗМІ, вперше вони були зафіксовані 23-24 серпня), однак їх наявність окупаційна "влада" півострова визнали лише 28-го. У суміжній Херсонській області також зафіксовано підвищений вміст в повітрі шкідливих хімречовин.

Російська окупаційна прокуратура Криму заявила, що проведе розслідування за фактом викидів шкідливих речовин в атмосферу в Армянську. З міста евакуювали дітей та оголосили двотижневі канікули. Дорослі кримчани, які зберегли паспорти України, можуть в'їхати на її материкову частину за спрощеною процедурою.

"Віце-прем'єр-міністр" окупаційного уряду Криму Ігор Михайличенко називав причиною викидів випаровування вмісту кислотонакопичувача на філії заводу "Титан" (перереєстрований "Кримський титан", пов'язаний із Дмитром Фірташем – ред.) через спеку та брак води. Своєю чергою українські правоохоронці висунули три версії, зокрема пошкодження кислотонакопичувачів під час військових навчань окупантів.

На адмінкордоні з окупованим півостровом працює пересувна хіміко-радіометрична лабораторія, у Херсонській області тривають заходи зі знезараження постраждалих від викидів територій.

Детальніше про ситуацію в Армянську читайте у матеріалі DT.UA "Екологічна катастрофа в анексованому Криму: причини і наслідки".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі