Міністерство закордонних справ України готує звернення до Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) щодо шкідливих викидів у місті Армянськ. Як розповіла речник відомства Мар'яна Беца в коментарі "5 каналу", документ направлять, як тільки з'являться результати експертиз щодо реального стану забруднення в окупованому Криму.
Вона зазначила, що відповідальність за ситуацію із заводом "Кримський титан" повністю лежить на російській стороні.
"Нам потрібен для передачі до Організації із заборони хімічної зброї повний пакет документів. Ми збираємо зі всіх причетних, компетентних органів всю інформацію, всі матеріали, всі докази. Нам потрібна експертна оцінка наших відомств, і як тільки ми отримаємо їх – я думаю, це буде найближчим часом – ми відразу передамо це до ОЗХЗ", - повідомила Беца.
Перші повідомлення про масштабні викиди в Армянську почали надходити 25 серпня (за даними ЗМІ, вперше вони були зафіксовані 23-24 серпня), однак їх наявність окупаційна "влада" півострова визнала лише 28-го. У суміжній Херсонській області також зафіксовано підвищений вміст в повітрі шкідливих хімречовин.
Як повідомляв "віце-прем'єр" окупаційного уряду Ігор Михайличенко, причиною викидів стали випаровування вмісту кислотонакопичувача на філії заводу "Титан" (перереєстрований "Кримський титан", пов'язаний з Дмитром Фірташем) через спеку і брак води. Дітей з Армянська евакуювали. У школах міста оголошені двотижневі канікули.
Своєю чергою розвідка Міноборони України заявила, що напередодні погіршення екологічної ситуації в Криму підрозділи Збройних сил РФ проводили стрільби в районах розташування відстійників відходів хімвиробництва титанового та содового заводів. Вони пошкодили зазначені об'єкти, що призвело до погіршення екологічної ситуації. Щоб уникнути відповідальності, окупанти поширили в ЗМІ неправдиву інформацію про аварію на заводі "Титан".
З 6 вересня КПВВ "Каланчак" і "Чаплинка" тимчасово припинили свою роботу у зв'язку з екологічною ситуацією в Криму, у штатному режимі працює КПВВ "Чонгар".
Детальніше про ситуацію в Армянську читайте в матеріалі DT.UA "Екологічна катастрофа в анексованому Криму: причини і наслідки".