Військовий квиток: що робити при втраті документа

Поділитися
Військовий квиток: що робити при втраті документа © відкриті джерела
Роз'яснення дали експерти.

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через агресію РФ. Призову під час мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. Одним з найголовніших документів для військовослужбовців та військовозобов’язаних осіб у запасі є військовий квиток. Фахівці ГО «Юридична сотня» розповіли, як можна відновити втрачений військовий квиток.

У яких випадках можна відновити військовий квиток

Військовий квиток може бути виданий повторно у випадку:

  • непридатності його для подальшого користування: фізичного погіршення стану документа;
  • знищення під час стихійного лиха;
  • втрати або викрадення;
  • зміни прізвища, імені чи по батькові військовослужбовця (військовозобов’язаного, резервіста).

Повторно військовий квиток може бути виданий тільки за рішенням керівника відповідного ТЦК та СП (військкомату) на підставі особистого рапорту (заяви) військовослужбовця (військовозобов’язаного, резервіста).

Куди треба звертатися для відновлення військового квитка

Про втрату військового квитка діючий військовослужбовець зобов’язаний невідкладно повідомити безпосередньому командиру за місцем проходження військової служби рапортом із поясненням причин втрати військового квитка та проханням про його повторну видачу.

Особа, звільнена з військової служби (військовозобов’язаний, резервіст) має звертатися із заявою до керівника військкомату, у якому перебуває на військовому обліку. У заяві також слід пояснити причини втрати квитка.

Якщо необхідність одержання військового квитка повторно пов’язана зі зміною прізвища, імені чи по батькові військовослужбовця (військовозобов’язаного, резервіста), то він видається на підставі одержаного військовослужбовцем (військовозобов’язаним, резервістом) нового паспорта громадянина України.

«Важливо знати, що військовослужбовець (військовозобов’язаний, резервіст) може передавати військовий квиток іншим особам лише за умови одержання оформленої у встановленому порядку розписки про отримання відповідними особами такого квитка», – зазначили фахівці.

Чи передбачена відповідальність за недбале збереження військового квитка

Військовослужбовець (військовозобов’язаний, резервіст) несе відповідальність відповідно до закону за зіпсований або недбало збережений військовий квиток, через що він був втрачений.

Так, ст. 211 КУпАП передбачений штраф:

  • за недбале зберігання в розмірі від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – від 510 до 850 грн.
  • правопорушення, вчинене повторно або в особливий період, сума штрафу складає від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – від 850 до 1700 грн.

Нагадаємо, що в Україні багато чоловіків і жінок йдуть добровольцями до армії, щоб захищати свою країну. Так, було затверджено порядок, за яким добровольці можуть отримати статус учасника бойових дій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі